Ալեքսանդր Սարգսյանը պատրաստ է բանկերից մեկում ունեցած 30 միլիոն դոլարը վերադարձնել պետբյուջե. Նիկոլ Փաշինյան
28/11/2018 16:36
Ըստ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ալեքսանդր Սարգսյանը պատրաստ է բանկերից մեկում ունեցած 30 միլիոն դոլարը վերադարձնել պետբյուջե։
«Սերժ Սարգսյանի եղբոր՝ Ալեքսանդր Սարգսյանի՝ բանկերից մեկում ունեցած 30 միլիոն դոլար հաշվի վրա դրված կալանքի մասին բազմիցս է խոսվել», - Իջևանում այսօր «Իմ քայլը» դաշինքի քարոզարշավին հայտարարեց վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը։
«Իմ նախորդ ելույթից հետո Սերժ Սարգսյանի եղբայրը հայտարարություն էր արել, թե ինքը պատրաստ է այդ գումարների մի մասն ինչ-որ նպատակների համար տրամադրել։ Ինձ ասում են, որ նա վերջերս պատրաստակամություն է հայտնել այդ ողջ 30 միլիոն դոլարը վերադարձել պետական բյուջե», - հայտարարեց Նիկոլ Փաշինյանը։
Ավելի վաղ Ալեքսանդր Սարգսյանը հայտարարություն էր տարածել՝ նշելով, որ Նիկոլ Փաշինյանը «քաջ հասկանալով, որ ես այդ գումարներն անօրինական ճանապարհով ձեռք չեմ բերել, որ դրանք օրենքով սահմանված կարգով չեն կարող բռնագանձվել, իմ նկատմամբ ունեցած իր բացասական վերաբերմունքից ելնելով և փորձելով օգտագործել ՀՀ վարչապետի իր պաշտոնեական դիրքն ու իշխանությունը, սպառնում է, որպեսզի ես ինքնակամ ՀՀ պետական բյուջեին հանձնեմ սեփականության իրավունքով ինձ պատկանող գումարները»:

Александр Саргсян выразил готовность вернуть в государственный бюджет 30 млн. долларов – Никол Пашинян
28/11/2018 17:38
По словам и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна, Александр Саргсян готов вернуть в госбюджет хранящиеся на одном из его банковских счетов 30 млн. долларов.
«Об аресте 30 млн. долларов на одном из банковских счетов брата Серда Саргсяна – Александра Саргсяна неоднократно говорилось», - заявил сегодня во время предвыборной агитации блока «Мой шаг» и.о. премьер-министра Никол Пашинян.
«Во время одного из моих прежних выступлений брат Сержа Саргсяна – Александр Саргсян – сделал заявление, что готов часть этой суммы предоставить на какие-то цели. Мне говорят, что недавно он выразил готовность вернуть в государственный бюджет всю эту сумму – 30 млн. долларов», - заявил Никол Пашинян.
Ранее Александр Саргсян выступил с заявлением заявление, отметив, что «Никол Пашинян, прекрасно понимая, что средства не приобретены незаконным путем, что их нельзя конфисковать в порядке, установленном законом, из-за отрицательного отношения ко мне и пытаясь использовать свое официальное положение и власть, угрожает мне, чтобы я добровольно сдал принадлежащие мне суммы в госбюджет страны. Уверен, что глава правительства и правоохранительные органы хорошо понимают, как квалифицируются с правовой точки зрения эти действия премьер-министра».