Ընտրարշավի երկրորդ մասում կարող ենք ավելի կոշտ դեպքերի ականատես լինել. Քաղտեխնոլոգ
Քարոզարշավում շատ մեծ տեղ է տրվում ցանցային տեխնոլոգիաներին, քաղաքական ուժերի գերակշռող մասը ցանցերում աշխատում է ինչպես սպիտակ PR-ի, այնպես էլ սև PR-ի դաշտում, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց քաղտեխնոլոգ Վիգեն Հակոբյանը։
«Կարծում եմ, եթե այսպես շարունակվի, ապա ընտրարշավի երկրորդ մասում կարող ենք ավելի կոշտ դեպքերի ականատես լինել», -ասաց Վիգեն Հակոբյանը։
Քարոզարշավի առաջին չորս օրվա ընթացքում, ըստ քաղտեխնոլոգի, թե իշխանությունը, թե ընդդիմությունը նույն մարտավարությունն են ընտրել. մեկը մյուսին թիրախավորելով՝ փորձում են միավորներ շահել և պահել էյֆորիայի որոշակի մակարդակը։
Ընտրական արշավն էլ, Հակոբյանի խոսքով, հիմնականում սև ու սպիտակ բևեռների շուրջ է։
«Մնացած ուժերն էլ այս ընդհանուր ֆոնի վրա փորձում են այս կամ այն կերպով դիրքավորվել, որպեսզի գտնեն իրենց ընտրողին։ Իրենց խնդիրը բավական բարդ է, որովհետև պետք է փորձեն դիրքավորվել այլ գունային գամմաներում», - նշեց բանախոսը։

Second part of election campaign to be tougher: expert
Web technology is being widely used in campaign today with the majority of the political forces working in that platform both for good and black PR, political technologist Vigen Hakobyan told the reporters today.
“I think if it continues so in the second part of the campaign we may witness tougher situations,” Hakobyan said.
During the first four days of the campaign both the authorities and the opposition have chosen the same strategy and try to get dividends by targeting each other and keeping the euphoria level.
The main fight takes place between the black and white forces with the other ones trying to find their positions to find their electorate. “Their issue is rather complicated as they are to fit in other color scales,” the expert said.