Բակո Սահակյանին հորդորում եմ, որ կարգի հրավիրի իր կառավարության ներկայացուցիչներին. Փաշինյանը սթափվելու կոչ արեց ԼՂ իշխանության ներկայացուցիչներին (Տեսանյութ)
29/11/2018 11:45
Վերջին օրերին լավ չեմ հասկանում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանությունների ներկայացուցիչների ակտիվությունն, այսօր Ճամբարակում նախընտրական հանդիպման ժամանակ իր ելույթում ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ Քայլը» դաշինքի առաջնորդ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ես ընդհանրապես վերջին օրերին լավ չեմ հասկանում Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության իշխանության ներկայացուցիչների ակտիվությունը։ Բացարձակապես չեմ հասկանում՝ էդ ինչի՞ են ակտիվացել ու ինչի՞ են տարբեր մեկնաբանություններ անում և ինչի՞ են փորձում որևէ ձևով խառնվել ու իրենց ներկայությունը ցույց տալ Հայաստանի խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում», - ասաց Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշեց՝ շատ հարցեր ունի դրա կապակցությամբ ու այդ հարցերը կքննարկի ԼՂ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ։
«Իսկ մինչ այդ ես պարոն Սահակյանին հորդորում եմ, որ կարգի հրավիրի իր կառավարության ներկայացուցիչներին և իրենց ուղարկի իրենց աշխատանքով զբաղվելու և իրենք առիթ-անառիթ իրենց մեկնաբանություններով, թող... Չհասկացա, Ղարաբաղի նախագահի մամուլի խոսնակն օրումեջ իմ ասածի վերաբերյալ մեկնաբանություն է տալիս՝ այ քեզ բան։ Բա պատկերացնու՞մ եք իմ մամուլի խոսնակը Ղարաբաղի անհայտ ու հայտնի իրադարձությունների վերաբերյալ մեկնաբանություններ տա։ Դուք հասկանու՞մ եք դրա հետևանքն ու արդյունքն ի՞նչ կլինի։ Սթափվե′ք հարգելիներս, և զբաղվեք ձեր աշխատանքով։ Իհարկե, ինչ տեղի է ունեցել ձեզ հետ կքննարկեմ ես անպայման, բայց ընտրություններից հետո։ Անպայման կքննարկեմ, իսկ մինչ այդ ասում եմ՝ զբաղվեք ձեր գործով», -  ասաց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատարը։

Призываю Бако Саакяна призвать к порядку представителей его правительства – Пашинян призвал представителей власти НКР прийти в себя
29/11/2018 13:05
В последние дни не могу понять активность представителей власти Нагорно-Карабахской Республики, заявил сегодня в ходе предвыборной агитации в Чамбараке и.о. премьер-министра Армении, лидер предвыборного блока «Мой шаг»  Никол Пашинян.
«Вообще я последние дни плохо понимаю активность представителей власти Нагорно-Карабахской Республики. Абсолютно не понимаю, почему это они активизировались и почему делают разные комментарии и почему пытаются каким-то образом вмешаться и показать свое присутствие во время предвыборной кампании выборов в парламент Армении», - сказал Никол Пашинян.
Он отметил, что у него есть много вопросов в этой связи и эти вопросы он обсудит с президентом НКР Бако Саакяном.
«А до этого, я призываю господина Саакяна призвать к порядку представителей его правительства и просто отправить их заниматься своей работой и с их комментариями поводу по и без, пусть… Не понял, пресс-секретарь президента Карабаха через день делает комментарии о том, что я сказал, вот тебе раз. Вы представляете, если мой пресс-секретарь начнет делать комментарии об известных и неизвестных событиях Карабаха. Вы понимаете, какой результат и последствия будут после этого? Придите в себя, уважаемые, и займитесь своей работой. Конечно, то, что произошло, я обязательно обсужу с вами, но после выборов. Обязательно обсужу, а до этого говорю – займитесь вашим делом!» - заявил и.о. премьер-министра Армении.