Թան էլ չէ, փրթած մածուն ձեզ. Նիկոլ Փաշինյանը՝ Հանրապետականի վերադարձի մասին
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի նախընտրական ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանն այսօր քարոզարշավի ժամանակ անդրադարձավ Հանրապետական կուսակցության վերադարձին:
«Քարոզարշավի առաջին օրերին ինչ ասես՝ ասում էին իրանց ֆեյքերը: Գոռում էին՝ ժողովուրդը հիասթափվել ա, երազում ա Հանրապետականի վերադարձի մասին, թան էլ չէ փրթած մածուն ձեզ», - այդ հայտարարություններին ի պատասխան՝ արձագանքեց Փաշինյանը:
Նա նաև անդրադարձավ այս ամիսների ընթացքում կառավարության արած գործերին: Մասնավորապես, Փաշինյանը նշեց, որ կարող է պատասխանել հարցրին, թե ի՞նչ է փոխվել երկրում այս ամիսների ընթացքում:
«20 և 10 դրամով էժանացել է գազը և լույսը՝ սոցիալապես անապահով խբերի համար որոշակի չափաքանակներով, ի հեճուկս կառավարության նախկինում կնքած պայմանագրերի՝ խմելու ջուրը Հայաստանում չի թանկացել, էս տարի դեկտեմբերին պիտի թանկանար, և մինչև 2024 թվականը չի թանկանալու, 209 հազար մարդու աշխատավարձ բարձրացել է, ևս 200 հազար մարդու աշխատավարձ 2019-ի ընթացքում կբարձրանա, 85 հազար մարդու թոշակ և նպաստներ կավելանա հունվարի մեկից», - նշեց նա:
Փաշինյանը նաև ընդգծեց, որ ի տարբերություն նախկինի՝ ոստիկանները մարդկանց ջարդուփշուր անելու տեղը, մասնակցում են սահմանների պահպանությանը, իսկ արտագաղթի փոխարեն նկատվում է ներգաղթ:

Ничего себе размечтались – Никол Пашинян о возвращении Республиканской партии
И.о. премьер-министра Армении, возглавляющий предвыборный список блока «Мой шаг» Никол Пашинян обратился сегодня во время предвыборной агитации к возвращению Республиканской партии.
«С первых дней кампании их фейки говорили все, что могли. Кричали о том, что народ разочаровался, мечтает о возвращении Республиканской партии – ничего себе размечтались», - отреагировал Никол Пашинян.
Он также обратился к выполненным за эти месяцы новым правительством делам. В частности, Пашинян отметил, что может ответить на вопрос, что за эти месяцы изменилось в стране.
«Для социально необеспеченных слоев на 20 и 10 драмов подешевели газ и свет в определенных размерах. Вопреки заключенным правительством в прошлом договорам, питьевая вода в Армении не подорожала, должна была подорожать в декабре этого года, и до 2014 года не подорожает. Повысилась зарплата 209 тысяч людей, заплаты еще 200 тысяч будут повышены в течение 2019 года, с 1 января 2019 года увеличатся пенсии и пособия 85 тысяч людей», - отметил он.
Пашинян также подчеркнул, что отличие от прошлого, полицейские вместо того, чтобы избивать людей, участвуют в охране границ, а вместо иммиграции отмечается репатриация.