Ովքեր ասում են՝ «Իմ քայլը» արդեն հաղթել է, ուզում են ուղղորդել ընտրողներին չգնալ ընտրատեղամասեր, որ հետո ասեն՝ ժողովուրդը հիասթափվել է. Փաշինյան
30/11/2018 14:58
Բոլոր այն ուժերը, որոնք ասում են, որ ընտրությունների արդյունքներն արդեն պարզ են ու հաղթել է «Իմ քայլը» դաշինքը, նպատակ ունեն ուղղորդել ընտրողներին չգնալ ընտրական տեղամասեր ու չկատարել իրենց քաղաքացիական պարտքը, Եղվարդում նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը:
Նման հռետորաբանությունն, ըստ Փաշինյանի, ուղղված է ընտրություններին քաղաքացիների ցածր մասնակցության պատկեր ստանալուն:
«Ասում են՝ «Իմ քայլը» դաշինքը հաղթել է, պարզ է, դե պայքարն էլ առանձնապես իմաստ չունի: Սա ասում են, որ ձեզ բոլորիդ զրկեն մոտիվացիայից, որ էդ օրը կարողա մի քիչ էլ անձրև լինի, ասեք ՝ լավ է հաղթած են, գնամ ընտրատեղամաս ինչ անեմ: Նրանք ամեն ինչ ուզում են անեն, որ էդ օրը քաղաքացիների մասնակցությունն ընտրություններին նվազի, իրենք էլ ասեն՝ վայ, տեսեք մարդիկ հիասթափված են, չմասնակցեցին ընտրություններին: Ուզում եմ կոչ անել, եթե նույնիսկ դեկտեմեբրի 9-ին փոթորիկ լինի, գնաք ընտրատեղամաս ու ընտրություն կատարեք, քանի որ դա ձեր քայլն է դեպի երջանիկ պետություն», - ասաց Փաշինյանը:

Те, кто говорит, что блок «Мой шаг» уже выиграл, хотят, чтобы избиратели не пошли на избирательные участки – Никол Пашинян
30/11/2018 16:21
Все те силы, которые говорят, что результаты выборов уже ясны и блок «Мой шаг» одержал победу, преследуют цель, чтобы избиратели не пошли на участки и не выполнили свой гражданский долг, заявил сегодня во время предвыборной агитации в Егварде и.о. премьер-министра Армении, возглавляющий предвыборный список блока «Мой шаг» Никол Пашинян.
Подобная риторика, по мнению Пашиняна, направлена на то, что получить картину низкого участия граждан в выборах.
«Говорят, что блок «Мой шаг» победил, ясно, что борьба не имеет особого смысла. Говорят это, чтобы лишить вас всех мотивации, поскольку в этот день может быть дождь, и вы подумаете, ладно, и так победят, зачем идти на избирательный участок. Они хотят все сделать, чтобы участие в выборах было низким, чтобы потом они могли сказать: вот смотрите, люди разочарованы, не участвуют в выборах. Хочу всех призвать, если даже 9 декабря будет ураган, идите на избирательный участок и сделайте ваш выбор, поскольку это ваш шаг к счастливому государству», - сказал Пашинян.