Բակո Սահակյանը և Վալերիյ Օսիպյանը մասնակցել են ԱՀ ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին մասնակցել է Ոստիկանության ծառայողի օրվան նվիրված տոնական միջոցառմանը:
Նախագահը շնորհավորել է ոստիկանության համակարգի աշխատակիցներին եւ վետերաններին մասնագիտական տոնի առթիվ, արժեւորել նրանց ծառայությունը, կանգ առել մի շարք խնդիրների եւ անելիքների վրա:
Ծառայողական պարտականությունները բարեխղճորեն կատարելու, ծառայության ընթացքում բարձր արդյունքների հասնելու համար եւ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ երկրի ղեկավարը պետական պարգեւներ է հանձնել համակարգի մի խումբ աշխատակիցների եւ մեկ աշխատակցի շնորհել ոստիկանության գնդապետի կոչում:

Artsakh President, Armenian police chief participate in Day of the Police Officer event
On 30 November Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook at a festive event marking the Day of the Police Officer.
The President congratulated the servicemen and veterans of the system on their professional holiday, noted the importance of their service and touched upon a number of issues and tasks to be implemented.
For scrupulously fulfilling the official duties, achieving good results in the course of the service and in connection with the professional holiday the Head of the State handed in state awards to a group of servicemen and conferred a rank of Police Colonel to one officer.