Ոչ մի իշխանավոր չի կարող ոչ ծախել, ոչ էլ առնել Արցախը. Գառնիկ Իսագուլյանը կոչ է անում զերծ մնալ Արցախի հարցի շահարկումներից
30/11/2018 12:06
«Ազգային անվտանգություն» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Իսագուլյանը խորհուրդ է տալիս զերծ մնալ արցախյան հիմնահարցի քննարկումից նախընտրական շրջանում։
«Մենք երբեմն խոսում ենք բանակի մասին՝ չհասկանալով, թե ում ենք ասում, ինչու ենք ասում՝ չհասկանալով, թե այդ ասածները ինչ ծանր հետևանք կարող են ունենալ մեզ համար», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց նա։
Նա թե ՀՅԴ-ին, թե «Իմ քայլը» դաշինքին, թե ՀՀԿ-ին կոչ արեց Արցախի հետ կապված խնդիրները չդարձնել քննարկման առարկա։
«Պետք չէ փորձել այդ հարցրեի արծարծմամբ դիվիդենտ շահել», - ասաց նա։
Գառնիկ Իսագուլյանի խոսքով՝ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար, «Իմ քայլը» դաշինքի առաջին համար Նիկոլ Փաշինյանը շատ էմոցիոնալ է։
«Դա կարող է շատ հեռուն տալ, դրա համար կոչ եմ անում զերծ մնալ Արցախի հարցից... ով է ծառայել, ով չի ծառայել, ինչ զենք է, որ թվականի զենք է, Արցախում ով իրեն ոնց պիտի պահի», - ասաց նա։

Никакая власть не может ни продать, ни купить Арцах – Гарник Исагулян призывает не спекулировать вопросом Арцаха
Председатель партии «Национальная безопасность» Гагик Исагулян советует воздержаться от обсуждения карабахского конфликта в предвыборный период.
«Мы иногда говорим об армии, не понимая, кому говорим и почему говорим, не понимая, какие тяжелые последствия может иметь все сказанное для нас», - заявил сегодня журналистам Гарник Исагулян.
Он призвал и АРФ «Дашнакцутюн», и блок «Мой шаг», и Республиканскую партию не делать предметом обсуждения вопросы, связанные с Арцахом.
«Не нужно пытаться, затрагивая эти вопросы, получать дивиденды», - сказал он.
По словам Гарника Исагуляна, и.о. премьер-министра Армении, возглавляющий предвыборный список блока «Мой шаг» Никол Пашинян очень эмоциональный.
«Это может завести очень далеко, посему призываю воздержаться от вопроса Арцаха… кто служил, кто не служил, какое оружие, какого года, кто и как должен себя вести в Арцахе», - заявил Гарник Исагулян.