Խոսնակը հերքում է լուրերը. Նիկոլ Փաշինյանը կմասնակցի ԵԱՏՄ նիստին
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի մամուլի խոսնակ Արման Եղոյանը հերքում է լուրերն այն մասին, թե Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցի ԵԱՏՄ նիստին։
«Ի՞նչ դժվար էր «Փաշինյանի բացակայությունը պատճառաբանվելու է նրա արձակուրդում գտնվելով» նախադասությունը գրելուց առաջ մտնել կառավարության e-gov կայքէջի «վարչապետի որոշումներ» բաժին և տեսնել, որ վարչապետի արձակուրդը տևելու է մինչև դեկտեմբերի 5-ը կամ եթե դա դժվար է՝ ուղղակի զանգահարել ինձ: Կային ժամանակներ, երբ նման «տեղեկություններ» տարածելու համար գոնե հարցական նշաններ էին օգտագործվում:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցելու է դեկտեմբերի 6-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԵԱՏՄ բարձրագույն տնտեսական խորհրդի նիստի աշխատանքներին», - Facebook-յան իր էջում գրել է Արման Եղոյանը։
Հիշեցնենք՝ «Ժամանակ» թերթը գրել էր, թե ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը չի մասնակցելու դեկտեմբերի 6-ին Սանկտ Պետերբուրգում կայանալիք ԵԱՏՄ նիստին, նրան փոխարինելու է առաջին փոխվարչապետի պաշտոնակատար Արարատ Միրզոյանը: Փաշինյանի բացակայությունը պատճառաբանվելու է նրա արձակուրդում գտնվելով և Հայաստանի նախընտրական վիճակով:

Armenia’s acting PM to participate in EEU session on December 6
Spokesperson for the Armenian acting Prime Minister Arman Yeghoyan refuted the information as if Nikol Pashinyan is not going to participate in Eurasian Economic Union session.
“Was it difficult to clarify the information before releasing disinformation? Armenia’s acting PM will be on holiday till December 5. There was a time when while writing unconfirmed information a question mark at least was being put,” he said.
“The PM will participate in the December 6 EAEU supreme economic council session works,” Yeghoyan wrote in the Facebook page.
The information as if the acting PM will not participate in the session was written by Zhamanak paper. The paper wrote as if he would be replaced by Ararat Mirzoyan.