«Հրապարակ». Տիգրան Ավինյանին Աջափնյակում աջակցում են ՀՀԿ-ի երբեմնի «տասովշչիկները»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Համացանցում են հայտնվել փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի նախընտրական հանդիպումներից մեկի լուսանկարներն ու տեսանյութերը, որոնցից երևում է, որ նա համագործակցում է նախկին իշխանության ներկայացուցիչների հետ:
Ավինյանն առաջադրվել է Աջափնյակ, Դավթաշեն վարչական շրջաններն ընդգրկող թիվ 2 ընտրատարածքում: Մասնավորապես՝ Աջափնյակում նրան աջակցում են ՀՀԿ-ի երբեմնի «տասովշչիկները», նախկին փոխթաղապետ Արման Միքայելյանն ու իր «կամանդը»:
Թաղապետի տեղակալը նաև Սամվել Ալեքսանյանի սանիկն է, նրա ավագ եղբայրը հարկայինի աշխատակից է, կրտսերը՝ Ռուբեն Հայրապետյանի քրոջ փեսան»:

«Грапарак»: Бывшие «тасовщики» Республиканской партии помогают Тиграну Авиняну в Ачапняке
Газета «Грапарак» пишет, что в социальной сети распространились фотографии и видео одной из предвыборных встреч и.о. вице-премьера Тиграна Авиняна, на которых видно, что он сотрудничает с представителями бывшей власти.
«Тигран Авинян выдвинулся по рейтинговой системе в избирательном округе №2, охватывающем административные районы Ачапняк и Давиташен. В частности, здесь ему помогают некогда «тасовщики» Республиканской партии, бывший заместитель руководителя районной администрации Арман Микаелян и его «команда».
Заместитель руководителя района – также крестный Самвела Алексаняна, его старший брат сотрудник налоговой инспекции, а младший – зять сестры Рубена Айрапетяна», - пишет газета.