Արցախում քննարկվել է ՀՀ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքը
ՀՀ անվտանգությւան խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը աշխատանքային այցով մեկնել է Արցախի Հանրապետություն, որի շրջանակներում հանդիպումներ է ունեցել ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանի, ԱԽ քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի, Պաշտպանության բանակի հրամանատար Լևոն Մնացականյանի, ԱԱԾ տնօրեն Սամվել Շահրամանյանի և ԱՀ նախագահի հատուկ հանձնարարությունների գծով ներկայացուցիչ Արշավիր Ղարամյանի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում կողմերը քննարկել են շփման գծում տիրող իրավիճակը, անվտանգության խնդիրներին վերաբերող այլ հարցեր, ինչպես նաև ՀՀ արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքը։
Հանդիպման արդյունքում ևս մեկ անգամ վերահաստատվեց հայկական երկու պետությունների միջև առկա լիակատար փոխըմբռնման և փոխաջակցության բարձր մակարդակը։

Process of election campaign in Armenia discussed in Karabakh
Within the framework of the visit Grigoryan met with Artsakh President Bako Sahakyan, National Security Council Secretary Vitaly Balasanyan, Defense Army Commander Levon Mnatsakanyan, NSS director Samvel Shahramanyan and Artsakh President’s representative for special assignments Arshavir Gharamyan.
During the meeting the parties discussed the situation on the Line of Contact, security issues as well as the pace of election campaign in Armenia.
During the meeting the parties reconfirmed the high level of mutual understanding and support between the two Armenian states.