«Սասնա Ծռեր» կուսակցությունը միանում է «Քաղաքացու որոշում» ՍԴԿ կուսակցության առաջարկին
«Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը հանդես էր եկել հայտարարությամբ, որով առաջարկում է ստորագրել փոխադարձ համաձայնագիր առ այն, որ ընտրվելու պարագայում նախաձեռնելու և սատարելու են նոր սահմանադրության ընդունման գործընթաց։
««Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցությունը, հիմք ընդունելով ընտրություններին մասնակցելու իր վերապահումը, ըստ որի գործող Սահմանադրությունն ընդունվել է լայնածավալ ընտրախախտումների պայմաններում և հանրության լայն համաձայնության արտահայտություն չէ, հաշվի առնելով մեր և մյուս կուսակցությունների պարտավորությունը Հայաստանի ժողովրդի նկատմամբ, առաջարկում է ստորագրել փոխադարձ համաձայնագիր առ այն, որ ընտրվելու պարագայում նախաձեռնելու և սատարելու ենք նոր սահմանադրության ընդունման գործընթաց», - նշված է կուսակցության տարածած հաղորդագրության մեջ։
Կուսակցության կոչին արձագանքել է «Սասնա ծռեր» համահայկական կուսակցությունը։
«Սասնա Ծռեր» համահայկական կուսակցությունը միանում է «Քաղաքացու Որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության դեկտեմբերի 2-ի՝ ԱԺ-ում հայտնվելու պարագայում հասարակության հնարավորինս լայն շրջանակների ներգրավմամբ նոր սահմանադրության ձևավորման և համաժողովրդական ընդունման գործընթաց նախաձեռնելու վերաբերյալ առաջարկությանը։

Партия «Сасна црер» присоединяется к предложению Социал-демократической партии «Решение гражданина»
Социал-демократическая партия «Решение гражданина» выступила с заявлением, в котором предлагает подписать соглашение о том, что в случае избрания в парламент инициирует и поддержит процесс принятия новой конституции.
«Социал-демократическая партия «Решение гражданина», принимая за основание оговору своего участия в выборах, согласно которой Конституция была принята в условиях широкомасштабных избирательных нарушений и не является выражением широкого согласия общества, и учитывая обязательства нашей и других партий перед народом Армении, предлагает подписать взаимное соглашение о том, что в случае избрания инициирует и поддержит процесс принятия новой конституции», - говорится в распространенном партией заявлении.
На призыв партии ответила общеармянская партия «Сасна црер».
Партия «Сасна црер» присоединяется к озвученному 2 декабря Социал-демократической партией «Решение гражданина» предложению о формировании с привлечение широких кругов общества и инициирования процесса всенародного принятия новой конституции в случае избрания в парламент Армении.