Քեզնից լավ բայղուշ ու լաչառ. այս 7 ամսվա մեջ բայղուշությունից ու լաչառությունից բացի, այլ բան չեք արել. Շարմազանովը՝ Փաշինյանին (Տեսանյութ)
03/12/2018 10:30
Փաշինյանն ու իր կողմնակիցները այս 6 օրվա ընթացքում արեցին ամեն ինչ, որպեսզի մտահոգ քաղաքացիների քանակը շատանա, դրանում կարող եք համոզվել դեկտեմբերի 9-ի գիշերը, ֆեյսբուքյան իր էջում ասել է ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
Նա ընդգծել է, որ Արցախի հարցը լուծված չէ, Ադրբեջանը շարունակում է սպառնալ Արցախին, Թուրքիան փակ է պահում ՀՀ հետ սահմանները, իսկ նման պայմաններում Փաշինյանը պետք է ազգային միասնության կոչեր անի, մինչդեռ շարունակում է հասարակությունը բաժանել հեղափոխականների և ոչ հեղափոխականների, սևերի ու սպիտակների:
«Փաշինյանը ազգային միասնականության փոխարեն ամեն ինչ անում է, որպեսզի հասարակության մի հատվածը թշնամաբար տրամադրվի այլ հատվածի վրա, ասֆալտին է փռում, գոռգոռում է, մի հատ էլ մեզ է ասում բայղուշ, քեզնից լավ բայղուշ ու լաչառ: Այս 7 ամսվա մեջ բայղուշությունից ու լաչառությունից բացի՝ այլ բան չեք արել, գործը հասել է նրան, որ մատ եք թափ տալիս Արցախի հերոսների վրա», - ասել է Շարմազանովը:

Вместо призывов к национальному единству Пашинян сеет вражду в обществе – Эдуард Шармазанов
Пашинян и его сторонники за последние 6 месяцев сделали все, чтобы число обеспокоенных граждан увеличилось, в этом сможете убедиться ночью 9 декабря, заявил в прямом эфире Facebook пресс-секретарь Республиканской партии Эдуард Шармазанов.
Он подчеркнул, что вопрос Арцаха не решен, Азербайджан продолжает угрожать Арцаху, Турция продолжает держать закрытой границу с Арменией, и подобных условиях вместо того, чтобы озвучивать призывы к национальному единству, Пашинян продолжает делить общество на революционеров и контрреволюционеров, черных и белых.
«Вместо призывов к национальному единству Пашинян делает все, чтобы настраивать враждебно одну часть общества в отношении другой, "укладывать на асфальт", орать, и при этом называет нас людьми, которые навлекают беду. Разве есть более озлобленный и вздорный человек, чем ты? В течение этих семи месяцев, кроме злобы и брани, вы ничем не занимались, дело дошло до того, что угрожаете героям Арцаха», - сказал Эдуард Шармазанов