Դատավոր Էդիկ Ավետիսյանը վարույթ է ընդունել Ռոբերտ Քոչարյանի հայցն ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի
Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Էդիկ Ավետիսյանի, վարույթ է ընդունել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ քաղաքացի Սիլվա Համաբարձումյանի հայցը:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ հայցադիմումը ներկայացվել է Ռոբերտ Քոչարյանի ներկայացուցիչ Արամ Օրբելյանի կողմից՝ զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու և երկու միլիոն ՀՀ դրամ փոխհատուցում բռնագանձելու պահանջներով:
Հայցադիմումը դատարան է մուտք եղել նոյեմբերի 13-ին, այն ներկայացնելու հիմք է հանդիսացել Սիլվա Համբարձումյանի կողմից 02.11.2018 թվականին «Հայացք» մամուլի ակումբում ասուլիսի ժամանակ հնչեցված հետևյալ արտահայտությունը․ «Ես 2008 թվականին խոշոր գործարք եմ արել արաբների հետ և ինձ չխանգարելու համար վճարել եմ և՛ Հանրապետության նախագահին՝ Քոչարյան Ռոբերտին, և՛ ...»:

Судьи Эдик Аветисян принял к производству иск Роберта Кочаряна против Сильвы Амбарцумян
Суд первой инстанции общей юрисдикции Еревана под председательством судьи Эдика Аветисяна принял к производству иск экс-президента Армении Роберта Кочаряна против гражданки Сильвы Амбарцумян.
Ранее сообщалось, что представитель Роберта Кочаряна Арам Орбелян представил исковое заявление с требованием публичного опровержения фактических данных, считающихся клеветой, и получения компенсации в размере двух миллионов драмов.
Исковое заявление поступило в суд 13 ноября, основанием для его подачи иска против Сильвы Амбарцумян стало то, что С.Амбарцумян 02.11.2018 года во время пресс-конференции в пресс-клубе «Айацк» озвучила следующую фразу: «Я в 2008 году заключила крупную сделку с арабами и для того, чтобы мне не мешали, я заплатила и президенту Армении – Кочаряну Роберту и…».