Ալեն Սիմոնյանը վստահ է, որ նոր խորհրդարանում Հանրապետականը չի լինի (Տեսանյութ)
«Ելք» խմբակցության պատգամավոր Ալեն Սիմոնյանը վստահ է, որ ՀՀԿ-ն գալիք խորհրդարանում ներկայացված չի լինելու:
«Վստահ եմ, որ ՀՀ քաղաքացին այդպիսի սխալ այլևս չի գործի», - ԱԺ-ում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Սիմոնյանը:
Aysor.am-ի թղթակցի դիտարկմանը, թե ՀՀԿ-ն քննադատում է, որ «Իմ քայլը» ողջ քարոզարշավի ընթացքում անդրադառնում է միայն իրենց, որպեսզի նախընտրական ծրագրերի մասին գրեթե չխոսի, Ա.Սիմնոյանն ասաց.
«Նորմալ է և տրամաբանական, երբ 25 տարվա ընթացքում իրենք երկիրը ղեկավարել են ու այդ ուղղությամբ է հնչում քննադատություն: Վստահ եմ, որ ընտրություններից հետո Հանրապետականի վերաբերյալ քննադատությունները կքչանան, որովհետև վստահ եմ, որ ՀՀԿ ներկայացված չի լինի նոր ԱԺ-ում»:

Ален Симонян уверен, что Республиканская партия не будет представлена в новом парламенте
Депутат парламента от фракции «Елк» Ален Симонян уверен, что Республиканская партия не будет представлена в будущем парламенте.
«Уверен, что граждане Армении больше не совершат подобную ошибку», - завил сегодня журналистам Ален Симонян.
На замечание корреспондента Aysor.am, что представители Республиканской партии заявляют, что блок «Мой шаг» в ходе предвыборной кампании говорит только о них, чтобы не обращаться к предвыборным программам, А.Симонян ответил:
«Это нормально и логично, поскольку они руководили страной на протяжении 25 лет и в этом направлении озвучивается критика. Уверен, что после выборов критика в адрес Республиканской партии станет меньше, поскольку уверен, что РПА не будет представлена в новом парламенте».