«Մինչև 18։30-ը ժամանակ ունի». Շահնազարյանը Փաշինյանին  բանավեճի է հրավիրում
ԱԱԾ նախկին տնօրեն, ՀՀԿ պատգամավորության թեկնածու Դավիթ Շահնազարյանը ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանին հրավիրում է բանավեճի։
«Ինձ նույնիսկ գնդակով չեն կարող կանգնեցնել, եթե խոսքը վերաբերում է Հայաստանի ու Արցախի անվտանգությանը», - այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Դ. Շահնազարյանը։
Նա ընդգծեց՝ պատասխանատու է իր ամեն բառի համար, մասնավորապես, այսօր ասած ամեն բառի ու փաստի համար։
«Եթե վարչապետը համարում է, որ որևէ բառ իրականությանը չի համապատասխանում, ես նրան հրավիրում եմ այսօր բաց ու հրապարակային բանավեճի։ Նա ժամանակ ունի մինչև 18։30-ը՝ Հ1-ի ուղիղ եթերում», - ասաց նա։
Դավիթ Շահնազարյանի խոսքով՝ «Իմ քայլը» դաշինքի ցուցակում առաջին համարից բացի, ուրիշ քաղաքական գործիչ չկա, պետական գործիչ՝ ընդհանրապես չկա։
«Եթե նա այսօր չեկավ եթերի, ինչ-որ սկսեց ասել իրեն բնորոշ տոնով, դա բացարձակապես սուտ է, բանավեճ չենք անի, կնստենք, կզրուցենք: Դուք չեք կարողանում նույնիսկ գերիների փոխանակման հարց լուծել, մի վախեցեք, որևէ մեկին չենք ասի, որ խորհրդակցել եք, դա այդ մարդկանց կյանքի հարցն է... Եթե նա այսօր եթերի չեկավ, ուրեմն դրանով իսկ կապացուցի այն, ինչ այստեղ իմ կողմից հնչեց բացարձակապես ճշմարտություն է», - ասաց Դ. Շահնազարյանը։

У него есть время до 18:30 – Шахназарян пригласил на дебаты Пашиняна
Бывший директор Службы национальной безопасности, кандидат в депутаты от Республиканской партии Давид Шахназарян приглашает и.о. премьер-министра Армении Никола Пашиняна на дебаты.
«Меня даже пуля не остановит, если речь касается безопасности Армении и Арцаха», - заявил сегодня на пресс-конференции Давид Шахназарян.
Он отметил, что несет ответственность за каждое сказанное слово, в частности, за озвученные сегодня слова и факты.
«Если премьер считает, что какое-то слово не соответствует действительности, я приглашаю его к открытым и публичным дебатам. У него есть время – сегодня до 18:30, в прямом эфире Общественной телекомпании», - заявил Шахназарян.
По его словам, в списке блока «Мой шаг» кроме первого номера нет другого политического деятеля, а государственного деятеля – вообще нет.
«Если он сегодня не придет на эфир, начнет говорить в присущем ему тоне, что это абсолютная ложь, дебатов не будет, посидим, поговорим. Вы не можете даже решить вопрос обмена пленными, не бойтесь, никому не скажем, что консультировались, это касается вопроса жизни этих людей… Если он сегодня не согласится на прямой эфир, значит, тем самым докажет то, что озвученное здесь мною – абсолютная правда», - сказал Давид Шахназарян.