«Ժողովուրդ». Մարզերում տեղական «իշխանիկները» շարունակում են առաջնորդվել նախկին բարքերով
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Հակառակ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ պարբերաբար հնչեցրած հայտարարություններին, թե Հայաստանում չպետք է լինեն արտոնյալներ, մարզերում տեղական «իշխանիկները» շարունակում են առաջնորդվել նախկին բարքերով: Եվ այս առումով ամենացցուն օրինակը Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ համայնքի ղեկավար Վազգեն Ադամյանն է, որ այս տարիներին անցել է քրեական ամենատարբեր գործերով, այդ թվում՝ դատապարտվել ընտրակեղծարարության համար:
2017թ. ԱԺ ընտրություններում Ադամյանը քվեարկության գաղտնիությունը խախտելու համար տուգանվել է 500 հազար դրամով: Ու ժամանակին ընտրակեղծարարության համար դատապարտված քաղաքապետը հիմա էլ փորձում է ներքին կարգով միջամտել ընտրական գործընթացներին` չմոռանալով իրեն հռչակել անկուսակցական ու պատրանք ստեղծել, թե ոչնչի հետ գործ չունի: Նաև խուլիգանության համար է Ճամբարակի քաղաքապետին մեղադրանք առաջադրվել: Ու զարմանալին այն է, որ նոր իշխանությունները հանդուրժում են ամենատարբեր քրեական գործերով անցած քաղաքապետին, փոխանակ զբաղվեն նրա կատարած արարքներով»:

«Жоховурд»: В областях местные «князьки» продолжают руководствоваться прежними нравами
Газета «Жоховурд» пишет, что в противоположность постоянно озвучиваемым и.о. премьер-министра Николом Пашиняном заявлениям о том, что в Армении не должно быть привилегированных, в областях местные «князьки» продолжают руководствоваться прежними нравами. И в этом контексте ярчайшим примером является руководитель общины Чамбарак Гегаркуникской области Вазген Адамян, который за эти годы проходил по разным уголовным делам, в том числе и за фальсификацию выборов.
«Во время парламентских выборов 2017 года Адамян за нарушение тайны голосования был оштрафован на 500 тысяч драмов. И участвовавший в свое время в фальсификациях руководитель общины и сейчас пытается во внутреннем порядке вмешиваться в избирательные процессы, не забывая при этом провозгласить себя беспартийным и создать видимость, что ни с чем не связан. Удивляет то обстоятельство, что новые власти вместо того, чтобы заняться его деятельностью, проявляют к главе общины толерантность», - отмечает издание.