Սա Հայաստանի պատմության մեջ եղած ամենախայտառակ ընտրություններն են. Դավիթ Շահնազարյան
Քարոզարշավը շատ մեծ խնդիրներ ստեղծեց ներկայիս իշխանության համար, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրեն, ՀՀԿ պատգամավորության թեկնածու Դավիթ Շահնազարյանը։
«Սա Հայաստանի պատմության մեջ եղած ամենախայտառակ ընտրություններ էին, քարոզարշավը զուգորդվում էր սպառնալիքներով, բռնություններով ու իշխող ուժի կողմից հայհոյանքներով», - ասաց նա։
Դավիթ Շահնազարյանը նշեց՝ այնուամենայնիվ, այսօր Հայաստանի համար չափազանց կարևոր օր է։
«Ես որևէ կասկած չունեմ, որ բոլոր նրանք, ովքեր իրենց համարում են ՀՀ քաղաքացի, կատարել են ճիշտ ընտրություն», - ասաց նա։
Դ. Շահնազարյանն ասաց նաև, որ քվեաթերթիկներից երկուսը դրել է իր գրպանում։ Նա, սակայն, չցանկացավ ասել, թե որ քվեաթերթիկներն են դրանք։

Это самые позорные в истории Армении выборы – Давид Шахназарян
Предвыборная кампания создала для нынешней власти большие проблемы, заявил сегодня журналистам бывший директор Службы национальной безопасности, кандидат в депутаты от Республиканской партии Давид Шахназарян.
«Это самые позорные в истории Армении выборы, предвыборная кампания сопровождалась угрозами, насилием и бранью со стороны правящей силы», - сказал Шахназарян.
Он отметил, что, тем не менее, сегодня для Армении чрезвычайно важный день.
«У меня нет никакого сомнения, что все те, кто считает себя гражданином Республики Армения, сделали правильный выбор», - отметил Шахназарян.
Давид Шахназарян также заявил, что взял с собой два избирательных бюллетеня. Однако не захотел сказать, какие это именно бюллетени.