Սա Հայաստանի պատմության մեջ եղած ամենախայտառակ ընտրություններն են. Դավիթ Շահնազարյան
Քարոզարշավը շատ մեծ խնդիրներ ստեղծեց ներկայիս իշխանության համար, այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԱԾ նախկին տնօրեն, ՀՀԿ պատգամավորության թեկնածու Դավիթ Շահնազարյանը։
«Սա Հայաստանի պատմության մեջ եղած ամենախայտառակ ընտրություններ էին, քարոզարշավը զուգորդվում էր սպառնալիքներով, բռնություններով ու իշխող ուժի կողմից հայհոյանքներով», - ասաց նա։
Դավիթ Շահնազարյանը նշեց՝ այնուամենայնիվ, այսօր Հայաստանի համար չափազանց կարևոր օր է։
«Ես որևէ կասկած չունեմ, որ բոլոր նրանք, ովքեր իրենց համարում են ՀՀ քաղաքացի, կատարել են ճիշտ ընտրություն», - ասաց նա։
Դ. Շահնազարյանն ասաց նաև, որ քվեաթերթիկներից երկուսը դրել է իր գրպանում։ Նա, սակայն, չցանկացավ ասել, թե որ քվեաթերթիկներն են դրանք։

The campaign has created a number of issues for the current authorities, former NSS chief Davit Shahnazaryan, Republican party candidate said after casting his ballot today.
“These are the most shameful elections with the campaign being accompanied with threats, violence and bad words,” he said, adding though, that nevertheless it is a very important day for Armenia.
“I have no doubts that all those who consider them to be citizens of Armenia have made a right choice,” he said.
Shahnazaryan also said that two of the ballots are in his pocket but did not say to which party they belong. “I will show them after we meet today after 8 p.m. in the RPA office,” he said.