Արդարությունը հիվանդանում ա, բայց չի մահանում. Գագիկ Ծառուկյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի մասին (Տեսանյութ)
Կա օրենք, օրինականություն, բոլորը այս երկրում օրենքի առջև հավասար են, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի կալանավորմանը և պնդումներին, թե դա քաղաքական հետապնդում է:
«Պարզ կլինի քննությունից հետո: Կա օրենք, օրինականություն, բոլորը օրենքի առաջ հավասար են: Կժխտվի, կասեն անմեղ ա, կարդարացնեն, մեղավոր ա՝ կպատժեն: Կան իրավապահ մարմիններ, կդիմեն Եվրադատարան, ստեղ ըդնեղ ու կտեսնեն ինչ ա:  Արդարությունը հիվանդանում ա, բայց չի մահանում», - ասաց նա:
ՀՀ երկրորդ նախագահին կալանավորելու մասին որոշում կայացվել էր դեկտեմբերի 7-ին: Նույն օրը Քոչարյանը կալանավորվել էր:

Everyone is equal before law, Prosperous Armenia party leader Gagik Tsarukyan told the reporters referring to Kocharyan’s arrest and claims as if it is politically motivated.
“Everything will be clear after the examination. There is a law, everyone is equal before it. If the charges are rejected, it means he is innocent and will be acquitted, if not, he will be punished. There are law enforcement bodies, the defense will apply to the European court and will see what to do. Justice becomes ill but never dies,” he said after casting his ballot today.
Kocharyan has been arrested on December 7 after the Court of Appeal ruled to leave in force the decision made by the general jurisdiction court.