Անցումային ժամանակներ ենք ապրում, բնականաբար, մեր ուզած հավասարությունը չէր կարող լինել. Վարուժան Ավետիսյան
09/12/2018 10:55
«Սասնա ծռեր» համահայկական կուսակցության ցուցակի առաջին համար Վարուժան Ավետիսյանը քվեարկել է հանուն ինքնիշխան, հզոր և բոլոր հայերի համար հայրենիք դարձող Հայաստանի Հանրապետության համար:
«Այդ նախադրյալները կան և մենք միասին պետք է աշխատենք, որ դրանք իրականություն դառնան», - լրագրողներին ասաց նա՝ ընտրություն կատարելուց հետո:
Դիտարկմանը, թե արդյոք ինքը համաձայն է ոստիկանապետի պնդման հետ, որ աննախադեպ քարոզարշավ է եղել, Ավետիսյանն ասաց, որ ոստիկանապետը չէ, որ պետք է ասի, թե ինչպես է ընթացել քարոզարշավը:
«Դա իր պարատականությունների մեջ չի մտնում, մեր պատկերացրած Հայաստանում առհասարակ ոստիկանապետերը պետք է զերծ մնան քաղաքական մեկանաբանություններ կատարելուց և քաղաքանության մեջ մտնելուց: Սա անցումային վիճակ է, հուսամ, որ շուտով նման դեպքերի ականատես չենք լինել», - ասաց Ավետիսյանը:

Number one in the list of Sasna Tsrer party Varuzhan Avetisyan votes for sovereign Armenia
Number one in the list of Sasna Tsrer party Varuzhan Avetisyan voted for sovereign, powerful Armenia which will be homeland for all Armenians.
“We have the prerequisites and we must work together to make it a reality,” Avetisyan said, after casting his ballot.
As to whether he agrees with the police chief’s assessment that the campaign was unprecedented, he said it is not the function of police chief to assess the campaign.
“It is not his function to make assessments about it. In Armenia we imagine the police chiefs must stay away from making political comments. It is a transition period and I hope we will not see such cases anymore,” Avetisyan said.
As to whether equal conditions have been created for all the forces, Avetisyan said that during this transition period, naturally, the desired equality could not have been achieved.