Քվեարկեցի ավելի ուժեղ, ավելի ժողովրդավար Հայաստանի համար. Արփինե Հովհաննիսյան
ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ նախընտրական ցուցակի 2-րդ համար Արփինե Հովհաննիսյանը կատարել է քաղաքացիական իր պարտքը։
«Այսօր, ինչպես ՀՀ ցանկացած քաղաքացի, ես քվեարկեցի ավելի ուժեղ, ավելի ժողովրդավար Հայաստանի համար։ Քվեարկեցի այն հավատով ու խոր գիտակցումով, որ անկախ ամեն տեսակի բաժանումներից, մենք բոլորս ունենք մեկ միասնական հայրենք, որ ապագայով մտահոգված ենք ու որի ապագայի համար պատասխանատու ենք։
Քվեարկեցի այնպիսի Հայաստանի համար, որտեղ այլակարծությունը չի ճնշվում, որտեղ այլ խոսք ասողը ատելության չի արժանանում, որտեղ բոլորը հասկանում են, որ մենք ունենք միասնական հայրենիք, որի մարտահրավերները ընդհանուր են բոլորիս համար։
Քվեարկեցի այն պատասխանատվությամբ, որ մեր երկրի ապագայի համար այսքան պատասխանատու պահին, չի կարելի ստանձնել ուղղակի դիտորդ դերը, այլ անհրաժեշտ է պայքարել անվտանգ ու ժողովրդավար Հայաստանի համար», - Facebook-յան իր էջում գրել է Արփինե Հովհաննիսյանը։

Проголосовала на более сильную, более демократическую Армению – Арпине Ованнисян
Вице-спикер Национального Собрания, второй номер пропорционального списка Республиканской партии Арпине Ованнисян исполнила свой гражданский долг.
«Сегодня, как любой гражданин Армении, я проголосовала за более сильную, более демократическую Армению. Проголосовала с верой и глубоким осознанием того, что независимо от любых разделений, у нас всех есть одна родина, будущее которой нас беспокоит нас, и за будущее которой мы несем ответственность.
Проголосовала за такую Армению, где инакомыслие не подавляется, где выражающий иное мнение не удостаивается ненависти, где все понимают, что у нас одна родина, и ее вызовы – это наши общие вызовы.
Проголосовала с ответственностью, что в столь ответственный момент для будущего нашей страны нельзя оставаться наблюдателем, а необходимо бороться за безопасную и демократическую Армению», - написала на своей странице в Facebook Арпине Ованнисян.