6/8 տեղամասային ընտրական տեղամասում հանձնաժողովի նախագահը խոչընդոտել է «Անկախ դիտորդի» ներկայացուցչի աշխատանքը
Երևանի 6/8 տեղամասային ընտրական կենտրոնում հանձնաժողովի նախագահը խոչընդոտել է «Անկախ դիտորդի» ներկայացուցչի աշխատանքը, երբ դիտորդն արձանագրել է բաց քվերակության դեպք, ընտրատեղամասում՝ ընտրողների և դրսում՝ մեքենաների կուտակումներ, և հանձնաժողովի նախագահին առաջարկել արձանագրել և վերացնել խախտումները: Դրան ի պատասխան՝ հանձնաժողովի նախագահը սպառնացել է դուրս հրավիրել դիտորդին ու վիրավորական արտահայտություններ է հնչեցրել նրա հասցեին:
Տեղամասային կենտրոնից դիտորդին հեռացնելը կանխվել է Տարածքային ընտրական հանձնաժողովին ահազանգելուց հետո. դիտորդին հեռացնելու որոշումը վերացվել է և չի կատարվել:
Վայոց Ձորի մարզի Մալիշկա գյուղի 36/29 տեղամասային ընտրական կենտրոնից 10 մետր հերավորության վրա առկա է «Իմ քայլը» դաշինքի քարոզչական պաստառ:

На избирательном участке 6/8 председатель комиссии препятствовал работе представителя  НПО «Независимый наблюдатель»
09/12/2018 14:41
На избирательном участке 6/8 председатель комиссии препятствовал работе представителя НПО «Независимый наблюдатель»
На избирательном участке 6/8 города Еревана председатель участковой комиссии препятствовал работе представителя  НПО «Независимый наблюдатель», когда наблюдатель зафиксировал случаи открытого голосования избирателей на избирательном участке, скопления машин – перед участком, и предложил председателю комиссии зафиксировать и устранить нарушения. В ответ на это председатель комиссии угрожал удалить наблюдателя с участка и озвучил оскорбления в его адрес.
Удаление наблюдателя с избирательного участка было пресечено после сообщения об этом в окружную избирательную комиссию: решение об удалении наблюдателя было отменено.
На расстоянии 10 метров от избирательного участка  36/29 в селе Малышка Вайоцдзорской области висит агитационный предвыборный плакат блока «Мой шаг».