Ընտրախախտումների վերաբերյալ ոստիկանությունում ստացվել է ընդհանուր 26 հաղորդում
ԱԺ արտահերթ ընտրությունների օրը՝ դեկտեմբերի 9-ին՝ ժամը 8-ից 15-ն ընկած ժամանակահատվածում, տեղի ունեցած ընտրախախտումների վերաբերյալ ոստիկանությունում ստացվել է ընդհանուր 26 հաղորդում, տեղեկացնում են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից։
Դրանցից 7-ը՝ առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ պարունակող, իսկ 19-ը՝ ստուգման ենթակա այլ տեղեկություններ են։ Հանցագործության մասին 7 հաղորդումներով նախապատրաստվում են նյութեր:
Առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ չպարունակող 19 տեղեկություններից 1-ը ստուգմամբ չի հիմնավորվել, 17-ը գտնվում է ստուգման փուլում, իսկ 1-ն ուղարկվել է ՀՀ պաշտպանության նախարարություն:

В полицию поступило 26 сообщений об избирательных нарушениях
В день внеочередных выборов в Национальное Собрание Армении – 9 декабря – в период с 08:00 до 15:00 в полицию поступило в целом 26 сообщений об избирательных нарушениях, сообщает пресс-служба полиции Армении.
Согласно источнику, 7 из этих сообщений содержат в себе состав предполагаемого преступления, а 19 – сведения, поддающиеся проверке. На основании 7 сообщений подготавливаются материалы.
Проверка выявила необоснованность 1-го из 19-ти сообщений, которое не содержало признаков предполагаемого преступления, 17 находятся на стадии проверки, а одно сообщение направлено в Минобороны Армении.