Քվեարկել եմ հանուն Հայաստանի, որտեղ քաղաքացին է որոշելու՝ ով է լինելու իր իշխանությունը. ԱԱԾ տնօրեն
Քվեարկել եմ հանուն ազատ և անկախ Հայաստանի, որտեղ քաղաքացին է որոշելու՝ ով է լինելու իր իշխանությունը, այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը:
«Ես նշել եմ, որ սա լինելու է Հայաստանի պատմության մեջ ամենաարդար ու աննախադեպ ընտրությունը, դրա մեջ կհամոզվեք մի քանի ժամ հետո։ Այս պահին ողջ հանրապետությունում օպրատիվ իրավիճակը վերահսկվում է, որևէ արտառոց դեպք տեղի չի ունեցել, եղել են մեկ-երկու դեպքեր, որ հոսանքազրկված են եղել տեղամասեր, բայց շատ արագ շտկվել են այդ հարցերը», - ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Ինչ վերաբերում է ընտրակաշառքի վերաբերյալ հնարավոր ահազանգերին, ԱԱԾ տնօրենը նշեց, որ այս պահին նման բնույթի ոչ մի տեղեկություն չունի.
«Բայց բոլոր օպերատիվ ծառայություններն աշխատում են և, եթե լինի հանկարծակի որևէ ընտրակաշառքի դեպք, հավատացեք, որ թե՛ մենք, թե՛ ոստիկանությունն արագ կարձագանքեն»։

Armenia’s National Security Service director Artur Vanetsyan has voted for Armenia were authorities will be determined by the people, Vanetsyan told the reporters after voting.
“I have noted that this will be the most just and unprecedented elections in Armenia and you will get convinced in it in few hours,” he said, stressing that as of the moment the operative situation in whole country is under control and no extraordinary cases have been registered.
As to the calls about election bribes, the NSS director said that as of the moment no scuh cases have been registered.
“All the operative services are working and if any such case is registered the NSS and police will operatively respond to it,” he said.