Սկսվել է Մակրոնի և արհմիությունների ու կուսակցությունների ներկայացուցիչների հանդիպումը
Ելիսեյան պալատում երկուշաբթի սկսվել է Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի և արհմիությունների ու քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչների հանդիպումը: Պատվիրակների ժամանման և հանդիպման սկսվելու կադրերը հեռարձակել է BFM հեռուստաալիքը:
Ընդհանուր առմամբ հանդիպմանը եկել է 30-40 պատվիրակ: Հանդիպման մասնակիցների թվում են նաև նախարարների կաբինետի ներկայացուցիչները, այդ թվում՝ վարչապետ Էդուար Ֆիլիպը, ՆԳ նախարար Քրիստոֆ Կաստաները, բնապահպանության նախարար Ֆրանսուա դե Ռյուժին և Էկոնոմիկայի ու ֆինանսների նախարար Բրյունո լե Մերը:
Նիստի արդյունքներով նախագահը պետք է հանդես գա ազգին հղված ուղերձով: Նախագահի ելույթը նախատեսված է այսօր` երեկոյան:

Макрон встретился с представителями профсоюзов и партий
Встреча между президентом Франции Эмманюэлем Макроном и представителями профсоюзов и политических партий началась а понедельник в Елисейском дворце. Кадры прибытия делегатов и начала встречи транслировал телеканал BFM.
По его данным, в общей сложности на встречу прибыло 30-40 делегатов. Среди участников встречи также представители кабмина, в том числе премьер-министр Эдуар Филипп, глава МВД Кристоф Кастанер, министр экологического перехода Франсуа де Рюжи и министр экономики и финансов Франции Брюно Ле Мэр.
По итогам заседания президент должен выступить с обращением к нации. Заявление президента запланировано на 20:00 по местному времени (22:00 мск). Как сообщила ранее министр труда Франции Мюриэль Пенико, Макрон намерен представить "конкретные и немедленные меры" для разрешения ситуации, связанной с протестными акциями "желтых жилетов".