Դժվար է ասել, որ նոր խորհրդարանում լուրջ քաղաքական պայքար կունենանք. Բորիս Նավասարդյան
Դժվար է ասել, որ նոր խորհրդարանում լուրջ քաղաքական պայքար կունենանք, լրագրողներին ասաց Երևանի մամուլի ակումբի նախագահ Բորիս Նավասարդյանը:
«Համաձայն չեմ պնդումների հետ, որ ասում են` սա ի՞նչ խորհրդարան է, ընդդիմություն չկա, իսկ այլ տեղ կա՞: Որպեսզի խորհրդարանում ընդդիմություն լինի, պետք է նաև այն լինի ընդհանուր քաղաքական դաշտում: Մենք նման բան չունենք, և հավակնությունները ՀՀԿ-ի դառնալ այդպիսի հզոր ընդդիմություն, հիմնավորված չէին», - ասաց նա:
Բորիս Նավասարդյանն ընդգծեց, որ ՀՀԿ-ն չունի սոցիալական լուրջ հենարան, որը կարող էր տանել նրանց խորհրդարան:
«Նա պետք է գտնի նոր պատվիրատու: Նրանք ունեն մարդիկ, որոշակի ռեսուրսներ և դա շանս է լուրջ դերակատարումով վերադառնալ քաղաքական դաշտ, իսկ այս ընտրություններում նորմալ է, որ չեն կարողացել հաղթահարել շեմը», - նկատեց նա:
Հիշեցնենք, որ ՀՀԿ-ն ձայների քանակով 4-րդ քաղաքական ուժն էր,  այն չեն կարողացել հաղթահարել 5 տոկոս ձայների շեմը և 4,70 տոկոս ձայնով չէր անցել խորհրդարան:

Борис Навасардян: Сложно сказать, что в новом парламенте развернется серьезная политическая борьба
Сложно сказать, что в новом парламенте развернется серьезная политическая борьба,  заявил сегодня в ходе встречи с журналистами председатель Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян.
«Не согласен с теми утверждениями, когда говорят, что это за парламент, нет оппозиции. А разве она есть в другом месте? Чтобы в парламенте была оппозиция, нужно чтобы она также была на общем политическом поле. У нас подобного нет, и претензии Республиканской партии стать такой мощной оппозицией были необоснованными», - сказал Борис Навасардян.
Он подчеркнул, что у Республиканской партии нет серьезной социальной опоры, которая могла бы привести партию в парламент.
«Она должна найти нового заказчика. У них есть люди, определенный ресурс и шанс вернуться на политическое поле с серьезной ролью и нормально, что они не смогли преодолеть проходной барьер на этих выборах», - отметил он.
Напомним, Республиканская партия Армении стала четвертой по количеству полученных голосов политической силой, однако с результатом 4,70% не смогла преодолеть 5% проходной барьер.