Մանվել Գրիգորյանի կողմից պետությանը գույք նվիրաբերելը աջակցություն է, և ոչ թե մեղքը մեղմելու քայլ. Փաստաբան
11/12/2018 17:15
ԱԺ պատգամավոր, գեներալ, ԵԿՄ նախկին նախագահ Մանվել Գրիգորյանի 40 անուն անշարժ գույքի նվիրաբերումը պետությանը ամենևին էլ պատիժը մեղմացնող քայլ չէր, այդ մասին այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց նրա փաստաբան Արսեն Մկրտչյանը։
«Ես խնդրում եմ զերծ մնալ նման մեկնաբանություններից։ Մանվել Գրիգորյանը Արցախի հերոս է, հերոսաբար կռվել է, հերոսաբար ապրել է և գույքի նվիրաբերումը պետությանը պարզապես աջակցություն է պետությանը, որը միշտ արվել է։ Դա կաշառք չէ, դա մեղքը մեղմելու քայլ չէ, այլ մարդու ապրելակերպ», - ասաց փաստաբանը։
Նկատենք, որ Մանվել Գրիգորյանի կողմից շուրջ 40 անուն անշարժ գույք պետությանը, մասնավորապես Արշալույս համայնքին նվիրաբերելու մասին հայտարարել էր ՀՔԾ պետ Սասուն Խաչատրյանը։

Передача в дар государства имущества Манвелом Григоряном не направлена на смягчение наказания – адвокат
11/12/2018 18:00
Передача в дар государству 40 единиц недвижимого имущества депутатом парламента Армении, бывшим председателем Союза добровольцев «Еркрапа» Манвелом Григоряном вовсе не является смягчающим наказание шагом, заявил сегодня журналистам  его адвокат Арсен Мкртчян.
«Я прошу воздержаться от подобных комментариев. Манвел Григорян герой Арцаха, он сражался как герой и жил как герой и передача в дар государству имущества – это просто поддержка государства, которая всегда им оказывалась. Это не взятка, это не шаг для смягчения наказания, а образ жизни человека», - заявил адвокат.
Отметим, что о передаче в дар порядка 40 единиц недвижимого имущества государству Манвелом Григоряном, в частности общине Аршалуйс, сообщил начальник Специальной следственной службы Сасун Хачатрян.