Կառավարության ծրագրերում է ամբողջությամբ վերացնել ծայրահեղ աղքատությունը. Նիկոլ Փաշինյան
Կառավարության այսօրվա նիստում ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց՝ պետք է բարձրացնել բարձրագույն կրթության որակը, որ այն իրականությունից կտրված չլինի և համապատասխանի երկրի տնտեսական վիճակին:
«Մեծ դիզբալանս է առաջացել գերատեսչական մարմինների ու բուհական համակարգի միջև: Պետք է ունենանք միասնական բուհական համակարգ», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը նշեց նաև, որ առողջապահության ոլորտում պետք է լրջագույն փոփոխություն լինի, որ այն հասանելի լինի հանրության բոլոր շերտերին:
Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց, որ իրենց ծրագրերում է նաև ամբողջությամբ վերացնել ծայրահեղ աղքատությունը։

Пашинян обещает полностью преодолеть крайнюю бедность в Армении
На сегодняшнем заседании правительства и.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян заявил о необходимости повышения качества высшего образования, чтобо оно не было оторвано от реальности и соответствовало экономическому положению страны.
«Возник серьезный дисбаланс между госорганами и вузами. Необходимо иметь единую систему вузов», - отметил он.
Н.Пашинян также заявил, что необходимо произвести серьезные изменения в системе здравоохранения, чтобы эта сфера была доступной для всех слоев общественности.