Մուկուչյանը՝  Փաշինյանի իշխանության սպասարկո՞ւն. «Հրապարակ»
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «ԿԸՀ նախագահ Տիգրան Մուկուչյանը ուզում է դառնալ նաև Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության սպասարկուն, ինչպես ՀՀԿ-ինն ու Սերժ Սարգսյանինն էր։ Երեկ նա չցանկացավ ասել, թե երբ է խորհրդարանը համարվում կազմավորված՝ երբ ԿԸՀ-ն ամփոփում է արդյունքները և որոշո՞ւմ կայացնում, թե՞ երբ բաժանվում են մանդատները։
«Երբ կգա ժամանակը, այդ մասին կիմանաք», - մեր խաչաձև հարցերին ի պատասխան ասաց նա։
Հարցին՝ իսկ մինչ ժամանակը գա, օրենքն ի՞նչ է ասում այդ մասին, կրկնեց նույն պատասխանը։ Մենք գրել ենք, որ «ԱԺ առաջին նիստը դեկտեմբերի 24-ի՞ն, թե՞ հունվարի 7-ին» վեճը շարունակվում է, և օրը պետք է հայտարարի ԿԸՀ նախագահը, սակայն Մուկուչյանը չի շտապում դա անել, քանի որ Փաշինյանի թիմում հակված են հունվարի 7-ին անել առաջին նիստը, չնայած անկախ իրավաբանները դեկտեմբերի 24-ն են նշում»:

«Грапарак»: Тигран Мукучян стал прислуживать власти Пашиняна
Газета «Грапарак» пишет, что председатель Центральной избирательной комиссии (ЦИК) Тигран Мукучян хочет стать также прислужником при власти Никола Пашиняна, точно так, как был при Республиканской партии и Серже Саргсяне. Вчера он не захотел сказать, когда парламент считается сформированным – когда ЦИК подводит итоги и принимает решение, или когда раздаются мандаты.
«Когда придет время, узнаете об этом», - ответил он на наши перекрестные вопросы.
«На вопрос, а до того, как придет время, что говорит об этом закон, он повторил тот же ответ. Мы писали, что спор о том, когда должно состояться «первое заседание Национального Собрания – 24 декабря или 7 января» продолжается и дату должен назвать председатель ЦИК. Однако Тигран Мукучян не спешит делать это, поскольку в команде Пашиняна склоняются к проведению первого заседания парламента 7 января, несмотря на то, что независимые юристы отмечают 24 декабря», - пишет газета.