ՈւԵՖԱ-ն 18 հազար եվրոյով տուգանել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային
ՈւԵՖԱ-ի կարգապահական կոմիտեն, Ջիբրալթարի հետ տնային խաղում երկրպագուների անկարգությունների պատճառով, տուգանել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիային, հայտնում են ՈՒԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքից։
ՀՖՖ-ն պարտավորված է վճարել 18 հազար եվրո։
Հիշեցնենք` Հայաստան-Ջիբրալթար խաղում բախում էր տեղի ունեցել Red Eagles և FAF շարժման անդամների միջև՝ Red Eagles-ի սեկցիայում Ջիբրալթարի դրոշ հայտնվեու պատճառով։ Այս միջադեպից բացի, ջիբրալթարցի ֆուտբոլիստների ուղղությամբ շշեր էին նետվել տրիբունայից:
Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան՝ օրեր առաջ ՀՖՖ նախագահ Արթուր Վանեցյանն ասել էր՝ «անգամ եթե 10 հազար եվրո մեզ տուգանեն, դա ֆեդերացիայի համար մեծ ճոխություն է և մենք չենք կարող թույլ տալ, որ որոշ խմբերի կողմից կատարված խուլիգանությունը բերի ֆեդերացիային կանգնեցի մեծ ծախսերի առջև»։

УЕФА оштрафовал Федерацию футбола Армении на 18 тысяч евро
Дисциплинарный комитет Союза европейских футбольных ассоциаций оштрафовал Федерацию футбола Армении на 18.000 евро из-за инцидента, который произошел во время матча отборочного этапа Лиги наций Армения – Гибралтар, сообщается на официальном сайте УЕФА.
Федерацию футбола Армении вынуждена заплатить 18 тысяч евро.
Напомним, после матча третьего тура группового этапа Лиги наций УЕФА Армения – Гибралтар началась потасовка между членами FAF и Red Eagles. Причиной стал флаг Гибралтара, который один из болельщиков Red Eagles показал после игры. Кроме того, зрители бросали бутылки в направлении гибралтарских футболистов.
Несколько дней назад председатель Федерации футбола Армении Артур Ванецян в ответ на вопрос Aysor.am заявил, «если нас оштрафуют даже на 10 тысяч евро, то это большая роскошь для Федерации, и мы не можем позволить, чтобы хулиганство со стороны некоторых групп поставило Федерацию перед такими расходами».