ՀՀ նախագահն ու Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ
17/12/2018 13:50
Վրաստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Թբիլիսիում առանձնազրույց է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ:
Վարչապետ Մամուկա Բախտաձեն ընդգծել է, որ հաճելի է Հայաստանի նախագահին հյուրընկալել Վրաստանում։
Հանդիպմանը Հայաստանի նախագահն ու Վրաստանի վարչապետը մտքեր են փոխանակել հայ-վրացական հարաբերությունների ներկա օրակարգի շուրջ, ընդգծել արդյունավետ համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում առավել խորացնելու կարևորությունը։ Մասնավորապես, անդրադարձ է եղել առևտրատնտեսական կապերի զարգացման, կրթության և մշակութային ոլորտներում փոխգործակցության հարցերին։

Президент Армении и премьер Грузии обменялись мыслями вокруг нынешней повестки армяно-грузинских отношений
17/12/2018 15:19
В рамках рабочего визита в Грузию президент Армении Армен Саркисян сегодня в Тбилиси провел беседу в формате тет-а-тет с премьер-министром Грузии Мамукой Бахтадзе, сообщает пресс-служба президента Армении.
Премьер-министр Мамука Бахтадзе подчеркнул, что рад принять президента Армении в Грузии.
В ходе встречи президент Армении и премьер-министр Грузии обменялись мыслями вокруг текущей повестки армяно-грузинских отношений. Стороны подчеркнули важность ещё большего углубления эффективного сотрудничества в различных сферах. В частности, Армен Саркисян и Мамука Бахтадзе обратились к вопросам развития торгово-экономических связей, сотрудничества в сфере образования и культур.