Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական իրադարձությունները հայ-ռուսական հարաբերություններում բազային փոփոխության չեն բերել. ՌԴ դեսպան
18/12/2018 12:13
Ուզում եմ հաջողություններ ցանկանալ Հայաստանի Հանրապետության նոր խորհրդրանաին ու ձևավորվելիք կառավարությանը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը։
«Իմ կողմից ցանկանում եմ վստահեցնել, որ ռուսական կողմը պատրաստ է ամեն կերպ աջակցել Հայաստանին՝ իր առջև ծառացող խնդիրների լուծման հարցում», - ասաց Սերգեյ Կոպիրկինը։
Դեսպանն ընդգծեց՝ Հայաստանում տեղի ունեցած ու տեղի ունեցող քաղաքական իրադարձությունների հետևանքով հայ-ռուսական հարաբերությունները հիմնարար փոփոխություններ չեն կրել։
«Ես ցանկանում եմ նշել, որ այն քաղաքական իրադարձությունները, որոնք տեղի ունեցան ու տեղի են ունենում Հայաստանում, չեն բերել բազային փոփոխության հայ-ռուսական հարաբերություններում, որոնք ունեն դաշնակցային, ստրատեգիական բնույթ», - ասաց Հայաստանում ՌԴ դեսպանը։

Политические события в Армении не привели к изменению базового характера отношений с Россией – посол
18/12/2018 12:14
Политические изменения в Армении не повлияли на уровень отношений с Россией, заявил посол России в Армении Сергей Копыркин сегодня на пресс-конференции.
«Политические события в Армении не привели к изменению базового характера отношений. Об этом свидетельствует импульсивность политического взаимодействия, включая диалог на высшем уровне», - сказал С.Копыркин.
Он отметил, что российская сторона готова содействовать Армении в решении задач, чтобы братские двусторонние армяно-российские отношения крепли и развивались.
С.Копыркин пожелал стабильности, процветания и решения проблем, которые стоят перед Арменией. Он также пожелал успехов новому парламенту и будущему правительству.