Հայաստանում տեղի ունեցած քաղաքական իրադարձությունները հայ-ռուսական հարաբերություններում բազային փոփոխության չեն բերել. ՌԴ դեսպան
18/12/2018 12:13
Ուզում եմ հաջողություններ ցանկանալ Հայաստանի Հանրապետության նոր խորհրդրանաին ու ձևավորվելիք կառավարությանը, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայաստանում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը։
«Իմ կողմից ցանկանում եմ վստահեցնել, որ ռուսական կողմը պատրաստ է ամեն կերպ աջակցել Հայաստանին՝ իր առջև ծառացող խնդիրների լուծման հարցում», - ասաց Սերգեյ Կոպիրկինը։
Դեսպանն ընդգծեց՝ Հայաստանում տեղի ունեցած ու տեղի ունեցող քաղաքական իրադարձությունների հետևանքով հայ-ռուսական հարաբերությունները հիմնարար փոփոխություններ չեն կրել։
«Ես ցանկանում եմ նշել, որ այն քաղաքական իրադարձությունները, որոնք տեղի ունեցան ու տեղի են ունենում Հայաստանում, չեն բերել բազային փոփոխության հայ-ռուսական հարաբերություններում, որոնք ունեն դաշնակցային, ստրատեգիական բնույթ», - ասաց Հայաստանում ՌԴ դեսպանը։

Political developments in Armenia do not register basic changes in Armenian-Russian relations: Russian ambassador
18/12/2018 12:16
Russian ambassador to Armenia Sergey Kopirkin wished success to the to-be-formed parliament and government of Armenia.
“I want to convince that the Russian side is ready to assist Armenia in solution of any issues it faces,” the ambassador said at a news conference today.
Kopirkin stressed that the developments in Armenia and the ongoing political process have not registered basic changes in the Armenian-Russian relations.
“I want to note that the recent political developments that have taken place in Armenia have not registered basic changes in the Armenian-Russian relations which are still of allied and strategic nature,” the Russian ambassador said.