Ֆրանսիան կպահպանի ռազմական ներկայությունը Սիրիայում
Ֆրանսիան կպահպանի իր ռազմական ներկայությունը Սիրիայում, չնայած այդ երկրից զորքերը դուրս բերելու Միացյալ Նահանգների  որոշմանը, քանի որ Փարիզում գտնում են, որ ահաբեկչության դեմ պայքարը դեռեւս ավարտված չէ, հայտարարել է Ֆրանիսայի ԱԳՆ-ին առընթեր եվրոպական գործերի նախարար Նատալի Լուազոն:
«Ներկայում մենք, իհարկե, մնում ենք Սիրիայում, քանի որ ԻՊ-ի (Ռուսաստանում արգելված) դեմ պայքարի հարցը հիմնականն Է մնում», - ասել է Լուազոն CNews հեռուստաալիքի եթերում:
Նախարարը նշել է, որ, չնայած հաջողություններին, ահաբեկչության դեմ պայքարը դեռ ավարտված չէ:
«Ահաբեկչության դեմ պայքարն ավարտված չէ: Մեծ հաջողություններ են արձանագրվել, դա ճիշտ է, մենք Սիրիայում շատ բան ենք արել կոալիցիայի հետ միասին, սակայն պայքարը շարունակվում է, մենք այն կշարունակենք», - հավելել է Լուազոն:

Франция сохранит военное присутствие в Сирии несмотря на вывод войск США
Франция сохранит свое военное присутствие в Сирии несмотря на решение США о выводе войск из этой страны, поскольку в Париже полагают, что борьба с терроризмом еще не окончена, заявила министр по европейским делам при МИД Франции Натали Луазо.
"В настоящий момент, конечно, мы остаемся в Сирии, поскольку вопрос борьбы с ИГ (запрещенное в России) остается основным", - заявила Луазо в эфире телеканала CNews.
Министр отметила, что, несмотря на успехи, борьба с терроризмом еще не закончилась.
"Борьба с терроризмом не закончилась. Были сделаны большие успехи, это верно, мы многое сделали в Сирии вместе с коалицией, однако борьба продолжается, мы ее продолжим", - заявила Луазо.