Նիկոլ Փաշինյանը հաջորդ շաբաթ մեկօրյա աշխատանքային այց կկատարի Մոսկվա. Արման Եղոյան
ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը հաջորդ շաբաթ մեկօրյա աշխատանքային այց կկատարի Մոսկվա, Aysor.am-ին ասաց վարչապետի պաշտոնակատարի մամուլի քարտուղար Արման Եղոյանը:
Նրա խոսքով, այցի շրջանակում նախատեսված է հանդիպում Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:
Հիշեցնենք՝ այսօր Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը, մեծ մամուլի ասուլիսի ժամանակ պատասխանելով հարցին, թե ինչպես է Ռուսաստանը վերականգնելու քաղաքականությունը Հայաստանի հետ ընտրություններից հետո, ասել է, որ Ռուսաստանը հարթ հարաբերություններ ունի Հայաստանի հետ:
«Մենք հարթ հարաբերություններ ունենք Հայաստանի հետ: Մեզ մոտ ոչինչ չի փլուզվել, ինչը պահանջում է վերականգնում: Հայաստանը մեր ռազմավարական գործընկերն է տարածաշրջանում և աշխարհում, ՀԱՊԿ-ի և ԵԱՏՄ-ի անդամ», - ասել է Պուտինը`
«Մենք պետք է զարգացնենք այն, ինչ ունենք՝ ստեղծված նախորդ սերունդների ղեկավարների կողմից: Հայ ժողովուրդն Անդրկովկասում ռուս ժողովրդի ամենալավ դաշնակիցն է: Պատմականորեն դա այդպես է եղել և, հուսով եմ, այդպես էլ կմնա», - նշել է նա:
Ռուսաստանի նախագահի խոսքով՝ պետք է գործել աշխարհում, տարածաշրջանում ստեղծված իրավիճակի ընթացիկ իրականությունից ելնելով:
«Մոտ ապագայում մենք դա կքննարկենք պարոն Փաշինյանի հետ, որը հաջորդ շաբաթ մեզ այցելելու է», - ասել է ՌԴ նախագահը:

Никол Пашинян на следующей неделе совершит однодневный рабочий визит в Москву – Арман Егоян
И.о. премьер-министра Армении Никол Пашинян на следующей неделе отбудет с однодневным рабочим визитом в Москву, заявил Aysor.am пресс-секретарь и.о. премьер-министра Арман Егоян.
По его словам, в рамках визита запланирована встреча с президентом России Владимиром Путиным.
Напомним, президент РФ Владимир Путин заявил сегодня во время большой пресс-конференции, что у России с Арменией ровные отношения.
«У нас ровные отношения с Арменией. У нас ничего не рухнуло, что требует восстановления. Ничего не рухнуло, чтобы восстанавливать. Это наш стратегический партнер в регионе и в мире, член ОДКБ, ЕАЭС», - сказал В.Путин, отвечая на вопрос, как Россия будет восстанавливать отношения с Арменией после выборов.
«Нам надо развивать то, что есть, на созданной предыдущими поколениями руководителей базе. Армянский народ – ближайший союзник русского народа в Закавказье. Так было исторически, так есть, и, надеюсь, так оно и будет», - отметил он.
По словам президента России, следует исходить из реалий текущей ситуации в мире, в регионе, возможностей.
«Мы это в ближайшем времени обсудим с господином Пашиняном, который на следующей неделе должен приехать с визитом», - отметил президент России.