«Հրապարակ». Կարեն Կարապետյանի կառավարության անդամները այնքան էլ չեն շտապում հեռանալ ՀՀԿ-ից
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Կարեն Կարապետյանը, ինչպես գրել էինք, ՀՀԿ-ից դուրս գալու դիմում է գրել։ Նրա հետ կուսակցությունը կլքեն նաև այն 7 հազար «սպարտացիները», որոնք Կարապետյանի հորդորով «հանուն գաղափարի»՝ 2017 թվականի ընտրությունների նախօրեին համալրել էին ՀՀԿ շարքերը։
Բայց, ահա, Կարապետյանի կառավարության անդամները կարծես այնքան էլ չեն շտապում հետևել նախկին վարչապետի օրինակին։
Տրանսպորտի նախկին նախարար Վահան Մարտիրոսյանը, օրինակ, ասաց, որ կուսակցությունից դուրս գալ-չգալու մասին ոչ էլ մտածել է և չի էլ անդրադառնում այդ հարցին։ Առողջապահության նախկին նախարար Լևոն Ալթունյանն էլ ասաց․ «Սա հարց չի, որովհետև հարցը stand by ռեժիմում է։ Ես էսօր կուսակցության անդամ եմ և որևիցե հայտարարություն անելու չունեմ իմ անդամակցության կապակցությամբ»»:

«Грапарак»: Члены правительства Карена Карапетяна не спешат последовать его примеру
Газета «Грапарак» пишет, что, как отмечалось ранее, Карен Карапетян вышел из рядов Республиканской партии. Вместе с ним партию покинут те 7 тысяч «спартанцев», которые по призыву Карапетяна «во имя идеи» перед парламентскими выборами 2017 года вступили в ряды Республиканской партии.
«Однако члены правительства Карена Карапетяна, кажется, не очень спешат последовать примеру бывшего премьер-министра.
Министр транспорта, связи и информационных технологий Ваан Мартиросян, например, сказал, что о том выходить или нет из партии, даже и не думал и не рассматривает этот вопросу. Бывший министр здравоохранения Левон Алтунян заявил: «Это не вопрос, поскольку вопрос в режиме stand by. Я сегодня член партии и не собираюсь делать никакого заявления о моем членстве», - пишет газета.