«Հրապարակ». ԱԳ փոխնախարար կնշանակվի Արտակ Ապիտոնյանը
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Մենք գրել էինք, որ ԱԳՆ-ում փոփոխություններ են սպասվում։ Դեսպաններ են փոխվում, ԱԳ նախարարի տեղակալներից առայժմ միայն Արմեն Պապիկյանն է նշանակվել Ավստրիայում ՀՀ դեսպան։
Կարեն Նազարյանը, Աշոտ Հովակիմյանը սպասում են, Ռուբեն Ռուբինյանը տեղափոխվում է ԱԺ, Շավարշ Քոչարյանին թոշակի են ուղարկում, հնարավոր է նախարարի խորհրդական նշանակեն։
Մոտ ժամանակներս ԱԳ փոխնախարար կնշանակվի Շվեդիայում և Ֆինլանդիայում դեսպան Արտակ Ապիտոնյանը, ով 2009-2013 թթ․ եղել է ՀՀ նախագահի արտաքին կապերի վարչության պետը։ Դանիայում և Նորվեգիայում դեսպան Ալեքսանդր Արզումանյանը կհամատեղի ևս 2 երկրի դեսպանի աշխատանքը»:

«Грапарак»: Артак Апитонян будет назначен замминистра иностранных дел
Газета «Грапарак» пишет, что в министерстве иностранных дел начались перестановки. Меняются послы, из заместителей министров пока только Армен Папикян назначен послом Армении в Австрии.
«Карен Назарян, Ашот Овакимян ждут, Рубен Рубинян переходит в парламент, Шаварша Кочаряна отправляют на пенсию, возможно, назначат советником министра.
В ближайшее время заместителем министра иностранных дел будет назначен посол Армении в Швеции и Финляндии Артак Апитонян, который в 2009-2013гг. занимал должность начальника управления по внешним связям аппарата президента Армении. Посол Армении в Дании и Норвегии Александор Арзуманян будет выполнять по совместительству работу еще в двух страхах», - пишет газета.