Որոշումներ կկայացվեն անվտանգային հետագա զարգացումների մասին. Փաշինյանը Անվտանգության խորհրդի նիստ է հրավիրել
21/12/2018 11:14
Վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի հերթական նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են երկրի անվտանգության ոլորտին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
«Պետք է որոշակի եզրակացություններ անենք անվտանգային միջավայրում տեղի ունեցող զարգացումների շուրջ, ինչպես նաև որոշումներ կայացնենք մեր անվտանգային հետագա զարգացումների, ռազմավարությունների, մարտավարությունների վերաբերյալ», - նշել է Նիկոլ Փաշինյանը:
Վարչապետի պաշտոնակատարն ընդգծել է, որ պետք է այդ որոշումներն իրագործելու կոնկրետ ճանապարհային քարտեզ մշակել և ուղենշել գործողությունների հստակ ծրագիր:

Необходимо сделать ряд выводов вокруг происходящих в сфере безопасности развитий. Пашинян провел заседание Совбеза
Исполняющий обязанности премьер-министра Армении Никол Пашинян провел сегодня заседание Совета безопасности.
«Необходимо сделать ряд выводов вокруг происходящих в сфере безопасности развитий, а также принять решения о дальнейшем развитии, стратегиях и тактике в сфере безопасности», - сказал Н.Пашинян.
Как сообщает пресс-служба правительства, по его словам, необходимо разработать конкретную дорожную карту реализации этих решений и наметить четкую программу действий.