Կոտայքի մարզի 86-ամյա բնակչուհին Հանրապետության հրապարակում ինքնահրկիզվել է
Դեկտեմբերի 20-ին արտակագ դեպք է տեղի ունեցել Երևանում: Ժամը17։50-ի սահմաններում ոստիկանության ծառայողները Հանրապետության հրապարակում նկատել են մի այրվող կնոջ։
Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, ոստիկանները անմիջապես ձեռնամուխ են եղել կրակը մարելուն, որից հետո կնոջը տեղափոխել են Այրվածքաբանական բժշկական կենտրոն։
Նա հոսպիտալացվել է «ջերմային այրվածք, դեմքի, պարանոցի, որովայնի վերին և ստորին վերջույթների 15 աստիճանի և ՕԴԲ 10 աստիճանի» ախտորոշմամբ։
Վիրավորն ի վիճակի չի եղել կատարվածի մասին բացատրություն տալու։ Ոստիկանները պարզել են, որ վիրավորը Կոտայքի մարզի բնակիչ՝ 86-ամյա Ռիմա Գրիգորյանն է, ով ինքնահրկիզման միջոցով փորձել է ինքնասպան լինել։

86-летняя жительница Котайкской области пыталась совершить самосожжение на площади Республики
Накануне, 20 декабря в Ереване произошло чрезвычайное происшествие. Около 17:50 на площади Республики женщина пыталась совершить самосожжение.
Как передает фоторепортер Гагик Шамшян, сотрудники полиции немедленно приступили к погашению огня, после чего женщина была госпитализирована в Научный центр радиационной медицины и ожогов с диагнозом термический ожог лица, шеи, 15% поверхности тела и 10% дыхательных путей.
Женщина не в состоянии была объяснить причины, побудившие ее пойти на этот шаг. Полицейские выяснили, что пострадавшая –  жительница Котайкской области Армении, 86-летняя Рима Григорян, пыталась совершить самоубийство путем самосожжения.