Երևանի բյուջեի եկամտային և ծախսային մասերում նախատեսվում է 1 մլն 440 հազար դրամի փոփոխություն
Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Հայկ Սարգսյանն այսօր ավագանու արտահերթ նիստում ներկայացրեց Երևանի բյուջեի եկամտային և ծախսային մասերում 1 մլն 440 հազար դրամի փոփոխության մասին նախագիծը։
«Նախատեսվում է բյուջեի ծախսային և եկամտային համաչափ նվազեցում։ Հիմնական մասը բաժին է ընկնում վարկային ծրագրերի վերանայումներին»,- ներկայացրեց փոխքաղաքապետը։
Ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Սամսոնյանը հետաքրքրվեց՝ ինչո՞ւ են կրճատվել դրամաշնորհները և ինչու՞ բյուջեն այդ մասով չի կատարվել։
«Խոսքը ոչ թե բյուջեի չկատարման մասին է, այլ սրանք ծրագրեր են, որոնք ունեցել են ազատ մնացորդներ տերեվերջի դրությամբ։ Կառավարությունը և մեր գլխադասային կարգադրիչները որոշել են, որ այդ գումարները հետ վերադարձվեն իրենց ծագման աղբյուրներ։ Ծրագրերը վերաբերում են շինարարության, տրանսպորտի և այլ ոլորտներին»,- արձագանքեց փոխքաղաքապետ Հայկ Սարգսյանը։

Changes in Yerevan budget adopted
Deputy mayor of Yerevan Hayk Sargsyan presented at the Yerevan City Council session today the bill on making changes in the Yerevan budget’s income and expense parts amounting to 1 million 440 thousand Armenian Drams.
“It is planned to reduce the expense and income equally. The main part comes to share of review of loan projects,” the deputy mayor said.
Member of Luys faction Ani Samsonyan asked why the grants have been cut and the budget was not implemented in that regard.
“It is not about non-implementation of the budget. These are projects that had free balance as of the end of the year. It has been decided to return them to their sources. The projects relate to transport, construction sectors,” Sargsyan said.