Թող ինքնահրկիզվի. Էջմիածնեցի նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը՝ Մանվել Գրիգորյանին
Մասնակիցները փակել են Երևան-Էջմիածին ճանապարհը։ Նրանք պահանջում են դարձյալ կալանավորել Մանվել Գրիգորյանին, նրան զրկել գեներալի կոչումից։
Ակիցիայի մասնակիցներին է միացել նաև Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Հակոբ Հակոբյանը։
«Ժողովուրդը դեմ է, որպեսզի էդպիսի մարդ ապրի իրենց կողքին։ Ստեղ որևէ մեկը որևէ մեկից չի վախենում։ Էջմիածնեցին վախկոտ մարդ չի։ Հիմա ավելի լավ ա Մանվելը մի հատ բահ վերցնի, փորի, ինքը թաղվի, ավելի շուտ կներվի, եթե ինքը ինքնասպանություն գործի։ Թող ինքնահրկիզվի», - հայտարարեց Հակոբ Հակոբյանը։
Ցուցարարներին է միացել նաև Էջմիածնի քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։
«Ես, ըստ էության, բողոքի ակցիա անող չեմ, քաղաքացիներիս կողքին եմ՝ հասկանալու, թե ինչ պլաններ ունեն, ճանապարհներն ինչքան են փակ մնալու։ Գիտեմ, որ այս պահին Մանվել Գրիգորյանը քաղաքում չէ, Ակնալճի ամառանոցում է», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց քաղաքապետ Դիանա Գասպարյանը։

The protests against release of retired general Manvel Grigoryan on bail continue in Etchmiadzin.
The participants closed Yerevan-Etchmiadzin road. They demand re-arresting Manvel Grigoryan and depriving him of general title.
NA lawmaker Hakob Hakobyan also joined the participants.
“People are against for such person to live by their side. No one is afraid of anyone here. People of Etchmiadzin are not cowards,” Hakobyan said, adding that Manvel Grigoryan would better commit suicide by self-immolation.
Etchmiadzin mayor Diana Grigoryan has joined protesters too.
“I am not a participant of the protest action. I am standing by the side of citizens to understand what plans they have, how long they will keep the road closed. I know that Manvel Grigoryan is not in the town. He is in Aknalitch country house,” the mayor of Etchmiadzin said.