RBS-ն Brexit-ից հետո իրեն «ապահովագրելու» միջոց է գտել
Բրիտանական առաջատար ֆինանսական հաստատություններից մեկը` Royal Bank of Scotland (RBS), դիմել է Գերմանիայում բանկային գործունեություն ծավալելու համար:
Այսպիսով՝ ֆինանսական կառույցը ցանկանում է պահպանել հասանելիությունը դեպի Եվրոպական շուկա՝ Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի (Brexit) դուրս գալուց հետո, հայտնում է ТАСС- ը:
The Financial Times- ի տվյալով` RBS-ը ցանկանում է փոխարինել Ֆրանկֆուրտում գտնվող իր մասնաճյուղը նոր բաժանմունքով, որը կգործի որպես տարածաշրջանային վճարման կենտրոն:
Միևնույն ժամանակ, բրիտանական կառավարությունը սկսում է պատրաստվել «կոշտ» Brexit սցենարին, հայտնում է Reuters- ը:
Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյի մամուլի ծառայության հաղորդագրության համաձայն, իրավիճակը հասել է մի կետի, երբ անհրաժեշտ է արագացնել Եվրամիությունից դուրս գալու նախապատրաստական աշխատանքները՝ առանց Բրյուսելի հետ համաձայնության:
Այս կապակցությամբ բրիտանական կառավարությունը խորհուրդ է տվել երկրի ձեռնարկություններին նախապատրաստական աշխատանքներ տանել և իրենց համար ստեղծել պայմաններ՝ «կոշտ Brexit»-ին դիմակայելու համար:
Եվրամիությունից Մեծ Բրիտանիայի դուրս գալուն մնացել է 100 օր, Brexit-ը պետք է տեղի ունենա 2019 թվականի մարտին:

Британский RBS нашел способ «подстраховаться» после Brexit
Royal Bank of Scotland (RBS), один из ведущих британских финансовых институтов подал заявку на ведение банковской деятельности в Германии.
Таким образом финорганизация хочет сохранить доступа к европейскому рынку после выхода Великобритании из Евросоюза (Brexit), сообщает ТАСС.
По данным газеты The Financial Times, RBS хочет заменить свой филиал во Франкфурте-на-Майне на новое подразделение, которое будет функционировать в качестве регионального платежного центра.
Тем временем британское правительство начинает подготовку к «жесткому» сценарию Brexit, сообщало на прошлой неделе агентство Reuters.
Как указывалось в сообщении пресс-службы премьер-министра Британии Терезы Мэй, ситуация достигла такого момента, когда необходимо ускорить приготовления» к выходу страны из Евросоюза без соглашения с Брюсселем.
В связи с этим британское правительство рекомендовало предприятиям страны также заняться подготовкой и создать собственные планы для ситуации «жесткого Brexit», которые они сочтут необходимыми. Планы кабмина затрагивают, в частности, управление вооруженными силами и поставки медикаментов.
До выхода Великобритании из Евросоюза осталось около 100 дней, Brexit должен состояться в марте 2019 года.