Նախիջևանի դիրքային փոփոխությունները նոր գործընթացի սկզիբ են. Ժիրայր Սեֆիլյան
«Սասնա ծռեր» համահայկական կուսակցության պատվավոր անդամ Ժիրայր Սեֆիլյանը պնդում է՝ Նախիջևանի դիրքային փոփոխությունները նոր գործընթացի սկիզբ են, որոնք պետք է կանխել:
«Արցախում ականատես ենք եղել, թե ինչպես է տարիների ընթացքում հակառակորդն իր դիրքերը մոտեցրել, նույն գործընթացը, դժբախտաբար, սկսվել է Նախիջևանում», - լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Սեֆիլյանը` անդրադառնալով ադրբեջանական կողմից հնչած այն հայտարարություններին, որ 2018 թվականին 11 հեկտար հող Ադրբեջանը Նախիջևանում վերցրել է իր վերահսկողության տակ:
«Մեր ղեկավարությունը, իմ համոզմամբ, համարժեք քայլեր չի կատարում կանխարգելելու այդ գործողությունները: Նախիջևանի ճակատում միահամուռ գործելու դեպքում ամեն ինչ կարելի է հանգիստ կանխել: Նորից եմ ասում՝ այս գործընթացը շարունակվելու է, ուստի մերոնք համարձակ պիտի լինեն ու կանխարգելեն հակառակորդի քայլերը, մասնավորապես, այն հատվածներում, որտեղ հակառակորդը դրանց ձեռքբերումով շատ մեծ նշանակության ճանապարհներ հսկելու հնարավորություն է ունենում», - ասաց նա:

Жирайр Сефилян: Изменение позиций в нахичеванском направлении – начало нового процесса
Почетный член общеармянской партии «Сасна црер» Жирайр Сефилян утверждает, что изменение позиций на нахичеванском участке границе с Арменией, может стать началом новых процессов, которые нужно предотвратить.
«Мы были свидетелями аналогичного процесса в Арцахе, как на протяжении лет противник приближал свои позиции, к сожалению, тот же процесс начался в Нахичеване», - заявил сегодня журналистам Сефилян, касаясь озвучиваемых азербайджанской стороной заявлений, что в 2018 году Азербайджан взял под свой полный контроль 11 тыс. га территории в нахичеванском направлении.
«Наше руководство, по моему убеждению, не предпринимает адекватных шагов для предотвращения этих действий. В случае совместных действий на нахичеванском фронте все можно спокойно предотвратить. Повторяю опять, эти действия будут продолжаться, посему наши должны проявить смелость и предотвратить шаги противника, в частности, на тех участках, где противник благодаря продвижению имеет возможность контролировать наши жизненно важные дороги», - сказал он.