Հակառակորդը շարունակում է առաջնային գծի տարբեր հատվածներում ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը. ՊԲ
26/12/2018 18:37
Չնայած վերջին շրջանում արցախա-ադրբեջանանական հակամարտ զորքերի շփման գծում կողմերի միջև ձեռքբերված բանավոր պայմանավորվածության՝ այդուհանդերձ, հակառակորդը շարունակում է առաջնային գծի տարբեր հատվածներում ինտենսիվորեն խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը, ինչպես նաև որոշ ուղղություններում իրականացնել ռազմավարամարտավարական նշանակության սադրիչ գործողություններ, տեղեկացնում է ՊԲ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները առայժմ ձեռնպահ են մնում դիմել պատասխան քայլերի, սակայն պատրաստակամ են  ադրբեջանական զինուժի կողմից դրսևորվող նման վարքագծի շարունակման դեպքում ձեռնարկել իրավիճակից բխող համարժեք գործողություններ:
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հորդորում է ադրբեջանական կողմին ձեռնպահ մնալ շփման գծում իրավիճակը սրելու անհեռանկար գործողություններից և, գոնե, տոնական օրերին հետևել հրադադարի ռեժիմի պահպանման շուրջ  կողմերի միջև ձեռք բերված բանավոր պայմանավորվածության պահանջներին:

Karabakh Defense Ministry urges Azerbaijani side to stay committed to reached oral arrangement and stop escalating situation on Line of Contact
26/12/2018 20:44
Despite the oral arrangements reached between parties the adversary continues violating ceasefire regime on the Karabakh-Azerbaijani Line of Contact in different sectors and even carries our provocative actions, Artsakh Defense Army press service reports.
The defense army refrains from response actions yet, but if such behavior of the Azerbaijani armed forces continues it is ready to undertake equivalent actions stemming from the situation.
Artsakh Defense Ministry urges the Azerbaijani side to refrain from unpromising attempts to escalate the situation on the line of contact and stay committed to oral arrangement reached between the parties at least during the upcoming holidays.