Հայաստանը տրամադրված է ԵԱՏՄ շրջանակներում հետագա ինտեգրմանը. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Հայաստանը տրամադրված է ԵԱՏՄ շրջանակներում հետագա ինտեգրմանը, այս մասին այսօր հայտարարել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
«Մենք տրամադրված ենք ԵԱՏՄ շրջանակներում հետագա ինտեգրմանը և լրջորեն ենք մոտենում ԵԱՏՄ-ում մեր նախագահությանը։ Համոզված եմ, որ մեր նախագահության արդյունքում կունենանք ավելի արդյունավետ ինտեգրում միությունում», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը բարձ է գնահատել դրական դինամիկան՝ հայ-ռուսական երկկողմ հարաբերություններում տնտեսության ու տուրիզմի ոլորտում։
Բացի այդ, նա հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանն ու Հայաստանը կշարունակեն պահպանել միջխորհդրանական կապերը։

Армения настроена на интеграцию в рамках Евразийского экономического союза - Пашинян
Армения настроена на дальнейшую интеграцию в рамках Евразийского экономического союза, заявил и.о. премьер-министра Никол Пашинян на встрече с президентом России Владимиром Путиным, сообщает ТАСС.
«Мы настроены на дальнейшую интеграцию в рамках Евразийского экономического союза, мы очень серьезно относимся к нашему председательству в ЕАЭС. Уверен, что в итоге нашего председательства у нас будет еще более эффективная интеграция в рамках Союза», - сказал он.
Н.Пашинян высоко оценил позитивную динамику в развитии двусторонних экономических отношений, в частности в сфере туризма.