Հայաստանը տրամադրված է ԵԱՏՄ շրջանակներում հետագա ինտեգրմանը. Նիկոլ Փաշինյան (Տեսանյութ)
Հայաստանը տրամադրված է ԵԱՏՄ շրջանակներում հետագա ինտեգրմանը, այս մասին այսօր հայտարարել է ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Նիկոլ Փաշինյանը՝ ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ հանդիպմանը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը։
«Մենք տրամադրված ենք ԵԱՏՄ շրջանակներում հետագա ինտեգրմանը և լրջորեն ենք մոտենում ԵԱՏՄ-ում մեր նախագահությանը։ Համոզված եմ, որ մեր նախագահության արդյունքում կունենանք ավելի արդյունավետ ինտեգրում միությունում», - ասաց նա։
Նիկոլ Փաշինյանը բարձ է գնահատել դրական դինամիկան՝ հայ-ռուսական երկկողմ հարաբերություններում տնտեսության ու տուրիզմի ոլորտում։
Բացի այդ, նա հույս է հայտնել, որ Ռուսաստանն ու Հայաստանը կշարունակեն պահպանել միջխորհդրանական կապերը։

Armenia ready for further integration in sidelines of EAEU
Armenia is ready for further integration in the sidelines of the EAEU, Armenia’s acting Prime Minister Nikol Pashinyan said at the meeting with the Russian President Vladimir Putin, Russian TASS reports.
“We are ready for further integration in the sidelines of the EAEU and seriously treat our presidency in the EAEU. I am convinced that during our presidency we will have an effective integration process,” he said.
Pashinyan rated high the positive dynamics in Armenian-Russian bilateral relations in economic and tourism sectors.