Մենք համագործակցում ենք և կհամագործակցենք. ՀՀ ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետը՝ Արցախի ՊԲ հրամկազմի փոփոխության մասին (Տեսանյութ)
08/01/2019 14:25
Արցախի Պաշտպանության բանակում հրամկազմի փոփոխության հետ կապված հարցերն առաջին հերթին պետք է ուղղել Արցախի իշխանություններին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԶՈւ Գլխավոր շտաբի պետ Արտակ Դավթյանն Aysor.am-ի հարցին ի պատասխան՝ անդրադառնալով 2018թ. տարեվերջին ՊԲ հրամանատարի փոփոխությանը։
«Բոլոր փոփոխությունները միտված են դրական առումով տեղաշարժերի ապահովմանը։ Համագործակցությունն ինչպես եղել է՝ մենք համագործակցում ենք և կհամագործակցենք», - ասաց Արտակ Դավթյանը։

Мы сотрудничаем, и будем сотрудничать – Артак Давтян о кадровых перестановках в Армии обороны Арцаха
08/01/2019 16:59
Вопросы, связанные с изменением командного состава Армии обороны Арцаха, должны быть адресованы в первую очередь властям Республики Арцах, заявил сегодня в ответ на вопрос корреспондента Aysor.am начальник Главного штаба ВС Армении Артак Давтян, касаясь кадровых перестановок в Армии обороны Арцаха.
«Все изменения направлены на обеспечение подвижек в положительном плане. Сотрудничество такое же, как и раньше, мы сотрудничаем, и будем сотрудничать», - сказал Артак Давтян.