Մանդատները նորընտիր պատգամավորներին կհանձնվեն հունվարի 10-ին
Հունվարի 10-ին Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի շենքում տեղի կունենա 2018 թվականի դեկտեմբերի 9-ին կայացած Ազգային ժողովի արտահերթ ընտրությունների արդյունքում ընտրված Ազգային ժողովի պատգամավորների մանդատների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը, տեղեկացնում են ԿԸՀ լրատվական ծառայությունից։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ 7-րդ գումարման Ազգային ժողովն ունենալու է 3 խմբակցություն՝ 132 պատգամավորով։ Երեք խմբակցություններն են՝ «Իմ քայլը»՝ 88 պատգամավոր, «Բարգավաճ Հայաստանը»՝ 26 պատգամավոր և «Լուսավոր Հայաստանը»՝ 18 պատգամավոր։

Мандаты будут вручены депутатам парламента Армении 10 декабря
В Национальном академическом театре оперы и балета имени Александра Спендиаряна 10 января состоится торжественная церемония вручения мандатов депутатам Национального Собрания, избранным на состоявшихся 9 декабря 2018 года внеочередных парламентских выборах.
Ранее Aysor.am сообщал, что в Национальное Собрание Армении 7-го созыва прошли три политические силы: блок «Мой шаг» получил в новом парламенте 88 мандатов, «Процветающая Армения» – 26, «Светлая Армения» – 18 мандатов. Первое заседание нового Национального Собрания Армении состоится 14 января в 10.00.