Պեսկով. Էրդողանը մոտ ապագայում կայցելի Ռուսաստան
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի այցը Ռուսաստան սպասվում է մոտ ապագայում, սակայն դրա հստակ ժամկետները դեռ չեն որոշվել, լրագրողների հետ զրույցում հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
«Շատ մոտ, եթե ոչ ամենամոտ ժամանակահատվածում սպասում և պատրաստում ենք նման այց: Դրա հետ մեկտեղ, մինչ օրս դեռ որևէ ժամկետ չի սահմանվել», - ասել է նա:
Ավելի վաղ Anadolu-ն հաղորդել էր, որ Էրդողանը մտադիր է արդեն հունվարին այցելել ՌԴ: Այդ լրատվամիջոցի տվյալներով, առաջնորդները կքննարկեն հարցերի լայն շրջանակ, ներառյալ Սիրիայում տիրող իրավիճակը և Մոսկվայից С-400 զենիթային հրթիռային համակարգերի գնման մասին պայմանագիրը:

Песков: визит Эрдогана в Россию состоится в ближайшей перспективе
Визит президента Турции Реджепа Тайипа Эрдогана в Россию готовится в ближайшей перспективе, но его конкретные сроки пока не определены. Об этом заявил журналистам пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
«Мы в достаточно ближней, если не в ближайшей перспективе ожидаем и готовим такой визит. Вместе с тем пока каких-либо дат не определено», - сказал он.
Ранее агентство Anadolu сообщило, что Эрдоган намерен приехать с визитом в РФ уже в январе. По данным этого СМИ, лидеры обсудят широкий спектр вопросов, в том числе ситуацию в Сирии и контракт по закупке Анкарой у Москвы зенитных ракетных систем С-400.