Թեհրանը կպատասխանի ԵՄ պատժամիջոցներին
Թեհրանը պատասխան միջոցներ կձեռնարկի Իրանի քաղաքացիների դեմ Եվրամիության պատժամիջոցների կապակցությամբ, որոնց մեղադրում են ահաբեկչության համար, հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Բահրամ Քասեմին:
Երկու ֆիզիկական անձ և մեկ կառույց՝ Իրանի հետախուզության և անվտանգության նախարարության ներքին անվտանգության դիրեկտորատը, ներառված են ԵՄ-ի հակաահաբեկչական ցուցակում՝ ի պատասխան Եվրամիության տարածքում կանխված մահափորձի:
«Իրանի Իսլամական Հանրապետությունը ի պատասխան այդ քայլին անհրաժեշտ հակամիջոցներ կձեռնարկի պատասխան գործողությունների շրջանակում», - հայտնել է Քասեմին Telegram-ալիքում՝ նշելով, որ Եվրամիության որոշումը զարմանք է հարուցում, իսկ Իրանին հասցեագրված մեղադրանքներն անհիմն են:

Iran says it will reciprocate after EU sanctions Iranians
Iran will reciprocate after the European Union put two Iranians on a terrorist list, Foreign Ministry spokesman Bahram Qassemi said on Wednesday.
The European Union earlier said it had added two Iranian individuals and the directorate for internal security of the Iranian Ministry for Intelligence to the bloc’s terrorist list, which leads to the freezing of assets.
“Iran will adopt the necessary measures in response to this move and within the framework of reciprocation,” Qassemi said in a statement published on the ministry’s official site.