Կարագանդայում սպանության մեջ կասկածվող ՀՀ քաղաքացին ձերբակալվել է Ռուսաստանում
Կարագանդայում տեղի ունեցած սպանության մեջ կասկածվող ՀՀ քաղաքացի Նարեկ Գուրուրյանը ձերբակալվել է Ռուսաստանում, այս մասին տեղկացնում է Ղազախստանի ՆԳՆ լրատվական ծառայությունը։
«Այսօր ՌԴ Օմսկի շրջանում ձերբակալվել է Կարագանդայում խուլիգանության ու սպանության մեջ կասկածվող ՀՀ քաղաքացի Նարեկ Գուրուրյանը։ Այս պահին քննարկվում է նրան Ղազախստան արտահանձնելու հարցը», - հայտնում է Ղազախստանի ՆԳՆ-ն։
Հիշեցնենք, որ 2019թ. հունվարի 1-ի գիշերը Կարագանդայի «Հին Հռոմ» ռեստորանում տեղի է ունեցել ծեծկռտուք, որի ընթացքում մեկ մարդ մահացել է, ևս երեքը դանակահարվել են։

Подозреваемый в убийстве в Караганде гражданин Армении задержан в России
«Сегодня на территории Омской области России задержан подозреваемый в совершении хулиганских действий и убийства в городе Караганда в ночь на 1 января гражданин Армении Н.Гурурян. В настоящее время в соответствии с законодательством решается вопрос об его экстрадиции в Казахстан», - сообщает МВД республики.
Напомним, в ночь на 1 января 2019 года в ресторане «Древний Рим» в Караганде произошёл конфликт, перешедший в групповую драку, в которой погиб один человек, ещё трое получили различные ножевые ранения.