«168 Ժամ». Հասկացել են՝ անզոր են Արարատ Միրզոյանի դեմ
«168 Ժամ» թերթը գրում է. «Մարզահամերգային համալիրի տնօրենի (ՄՀՀ) պաշտոնն իսկական կռվախնձոր է դարձել Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» (ՔՊ) կուսակցության ներսում: Հավակնորդներից մեկը «Արձագանք» խմբի հայտնի երաժիշտ Եղիշե Պետրոսյանն է, ով հեղափոխության օրերին իր հարցազրույցներով ակտիվորեն աջակցում էր Նիկոլ Փաշինյանին, մյուսը՝ ՄՀՀ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սամվել Մելիքսեթյանն է, ում մասին խոսելիս կարճ բնութագրում են՝ Արարատ Միրզոյանի քայլարշավի ընկերը:
Ստացվում է, որ պետք է որոշում կայացվի՝ ընտրել հարցի մշակութային-մասնագիտական բովանդակությո՞ւնը, թե՞ կրկին նախապատվություն տալ «քայլած լինելու» արվեստին:
ՄՀՀ-ի աշխատակազմում խիստ մտահոգ են. տարեվերջին ստորագրահավաքով Կառավարություն դիմելուց հետո են հասկացել, որ անզոր են Արարատ Միրզոյանի դեմ, քանի որ որոշում ընդունող անձինք հակված չեն նեղացնել առաջին փոխվարչապետին:
Ասում են՝ մեր ներսում առանձնապես սպասողական տրամադրություններ չկան, վստահ ենք՝ մրցույթը ֆորմալ բնույթ է կրելու, և հաղթելու է Արարատ Միրզոյանի հովանավորյալը:
Նրանց խոսքով՝ դեռ անցած տարի, երբ Վազգեն Ասատրյանին այդ պաշտոնից հեռացրին, շրջանառվեցին տարբեր անուններ, հետաքրքիր, զարգացած երիտասարդներ կային, որ ուզում էին գալ, համալիրում լուրջ ծրագրեր անել, բայց այսօր այդ հավակնորդները չկան, որովհետև հասկացել են՝ անիմաստ է, թեմայի մեջ ներգրավված է Արարատ Միրզոյանը:
Անդրադառնալով մեր այն հարցին, թե ո՞վ է Սամվել Մելիքսեթյանը, ի՞նչ առնչություն ունի ոլորտի հետ, աղբյուրը այսպես պատասխանեց.
«Հեղափոխությունն այս մարդու համար էլ շանս է եղել, քայլել է Արարատ Միրզոյանի հետ ու հայտնվել այս պոստին, իսկ կարիերան «Անի» հյուրանոցի վաստակավոր վարորդ լինելն է, տուրօպերատորի ավտոբուսով Հայաստան եկածներին ման է տվել այս ու այն կողմ»:
Հիշեցնենք, որ ՄՀՀ տնօրենի թափուր պաշտոնի համար հայտարարված մրցույթի հայտերի ընդունման վերջնաժամկետ է հայտարարված հունվարի 25-ը, մրցույթը կանցկացվի փետրվարի 1-ին: Հանձնաժողովի անդամների անունները հայտնի կդառնան առաջիկա օրերին, իսկ հավակնորդ թեկնածուներից շրջանառվողը միայն Եղիշե Պետրոսյանն ու Սամվել Մելիքսեթյանն են»:

«168 жам»: Поняли, что бессильны против Арарата Мирзояна
Газета «168 жам» пишет, что должность директора Спортивно-концертного комплекса им. Карена Демирчяна стала настоящим «яблоком раздора» в возглавляемой Николом Пашиняном партии «Гражданский договор. Один из претендентов – музыкант известной группы «Ардзаганк» Егише Петросян, который в дни революции своими интервью активно поддерживал Никола Пашиняна. Другой – временно исполняющий обязанности директора СКК Самвел Меликсетян, которого кратко характеризуют как друга Арарата Мирзояна по «шаганию».
Получается, выбор должен быть сделан между культурно-профессиональным содержанием вопроса или в очередной раз предпочтением «искусства шагания».
В аппарате СКК крайне обеспокоены и после сбора подписей и обращения в правительство в конце года поняли, что бессильны против Арарата Мирзояна, поскольку принимающие решение люди не намерены обижать первого вице-премьера.
Говорят также, что особенных ожиданий в связи с объявленным конкурсом нет, уверены, что конкурс будет формальным и победит тот, кому покровительствует Арарат Мирзоян.
По их словам, еще в прошлом году, когда Вазген Асатрян был уволен с этой должности, муссировались разные имена, были интересные и развитые молодые люди, которые хотели прийти, реализовать в комплексе серьезные программы, однако сегодня претендентов нет, поскольку все поняли, что это бессмысленно – в тему включился Арарат Мирзоян.
Касаясь вопроса, кто такой Самвел Меликсетян и какое отношение имеет в этой сфере, наш источник ответил:
«Революция стала шансом для этого человека, он шагал с Араратом Мирзояном и оказался на этом посту, а его карьера заключалась в том, что был заслуженным водителем гостиницы «Ани», возил приехавших в Армению туристов по стране на автобусе туроператора».
Напомним, окончательный срок подачи заявок для участия в объявленном на вакантное место директора СКК конкурсе – 25 января, конкурс будет проведен 1 февраля. Имена членов отборочной комиссии будут известны в ближайшие дни, а в числе претендентов на должность директора СКК муссируются только имена Егише Петросяна и Самвела Меликсетяна.