ՀՔԾ-ն որոշել է ստորագրությամբ բաց թողնել Սեյրան Օհանյանին
Մարտի 1-ի քրեական գործի շրջանակներում պաշտպանության նախկին նախարար Սեյրան Օհանյանին մեղադրանքն առաջադրվել է ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 300.1 հոդվածի հատկանիշներով՝ «Սահմանադրական կարգը տապալելը»։
Aysor.am-ի աղբյուրները հաղորդում են, որ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրվել է ստորագրություն երկրից չհեռանալու մասին։
Հատուկ քննչական ծառայությունից, սակայն, առայժմ ձեռնպահ եմ մնում նախկին պաշտոնյայի՝ մեղադրյալ ներգրավելու մասին պաշտոնական տեղեկություն տրամադրել։
Նշենք, որ Սեյրան Օհանյանը 6-րդ նախկին պաշտոնյան է, որին մեղադրանք է առաջադրվել 2008-ի արյունալի իրադարձությունների փաստի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում։ Այս գործով կալանավորված է ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, կալանավորելու որոշում է կայացվել Վահագն Հարությունյանի ու Պաշտպանության նախկին նախարար Միքայել Հարությունյանի վերաբերյալ, ստորագրությամբ ազատության մեջ է Յուրի Խաչատուրովը, իսկ Արմեն Գևորգյանը դեռ վիճարկում է խափանման միջոցի հարցը։
Սեյրան Օհանյանը 2008 թվականի մարտիմեկյան իրադարձությունների ժամանակ զբաղեցնում էր ՊՆ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետի պաշտոնը։

Специальная следственная служба решила отпустить Сейрана Оганяна под подписку о невыезде
Экс-министру обороны Армении Сейрану Оганяну в рамках дела о событиях 1 марта 2008 года предъявлено обвинение по ст. 300.1 Уголовного кодекса Армении в свержении конституционного строя.
Как передают источники Aysor.am, в качестве меры пресечения в его отношении избрана подписка о невыезде.
Однако в Специальной следственной службе пока воздерживаются от предоставления официальной информации о привлечении бывшего высокопоставленного чиновника в качестве обвиняемого по делу.
Отметим, что Сейран Оганян – 6-ой по счету бывший высокопоставленный чиновник, которому предъявлено обвинение в рамках уголовного дела о трагических событиях 1 марта 2008 года. В рамках этого дела арестован второй президент Армении Роберт Кочарян, принято решение об аресте Ваагна Арутюняна и бывшего министра обороны Михаила Арутюняна, бывший генсек ОДКБ Юрий Хачатуров отпущен под подписку о невыезде, а вопрос ареста бывшего секретаря Совета национальной безопасности Армена Григоряна пока на стадии обжалования.
Сейран Оганян во время событий 1 марта 2008 года занимал должность начальника Главного штаба ВС Армении.